Aplikacja do informowania się o wolnych miejscach do parkowania – niemiecki pomysł na wieczorne pauzy

O niedoborze miejsc parkingowych w Niemczech napisano już całe tomy. W końcu problem zauważyły też władze kraju, chcąc zainwestować w parkingi 400 milionów euro. Zanim natomiast się to wydarzy, rozwiązaniem dla kierowców ma być specjalna aplikacja.

Debiutuje już kolejny program na smartfony, który ma ułatwić parkowanie ciężarówek. Tym razem twórcą jest firma Kravag, czyli popularny, niemiecki ubezpieczyciel. W jego zamyśle, aplikacja ma ułatwić przekazywanie informacji o wolnych miejscach postojowych.

Kravag Truck Parking bazuje na zgłoszeniach dokonywanych przez samych kierowców. Mogą oni wskazać w aplikacji, że na danym placu czeka jakieś wolne miejsce. Informacja ta trafi do innych użytkowników programu, pozwalając im z tego miejsca skorzystać.

Zdaniem twórców, posługiwanie się Kravag Truck Parking znacznie zmniejszy ilość czasu, którą trzeba przeznaczyć na parkowanie. Dodatkową funkcją ma być też możliwość rezerwowania miejsc na wybranych parkingach, także z dużym wyprzedzeniem.

Przypomnę, że parkingowe aplikacje przeżywają obecnie wzmożony rozwój. Wynika to przede wszystkim z faktu, że w technologię tę postanowił zainwestować sam koncern Volkswagen. Więcej na ten temat pisałem w tym artykule.