Aplikacja „Delegacje kierowcy”, generująca dokładne raporty z wyjazdów i ułatwiająca rozliczenia

Oto kolejny przykład aplikacji stworzonej przez kierowcę, dla kierowców. Autorem jest tutaj Czytelnik Grzegorz, czyli kierowca kategorii C+E, który postanowił przebranżowić się na programistę. Żeby natomiast zaprezentować swoje możliwości, przygotował właśnie opisywany program.

Doskonale znając specyfikę pracy w transporcie, Grzegorz postanowił stworzyć program ułatwiający rozliczanie delegacji. Polega to na tym, że kierowca na bieżąco wprowadza informacje dotyczące swojej pracy, a na koniec aplikacja generuje z tego raport. Jest on przygotowywany w formie dokumentu PDF i można znacznie uprościć rozliczenie między kierowcą a przewoźnikiem.

Wśród wprowadzanych informacji znajduje się między innymi przekraczanie granic, za- i rozładunki, tankowania, dane dotyczące czasu pracy, zapisy drogomierza, punkty pośrednie przejazdu, dodatkowe wydatki na trasie, czy po prostu notatki. Do tego dochodzi też finansowa strona programu, w ramach której dokładnie opiszemy formy płatności.

Aplikacja „Delegacje kierowcy – granice, tankowania, ładunki” dostępna jest na urządzenia z systemem Android. Jest ona całkowicie darmowa i pobierzecie ją z Google Play, pod tym linkiem. W tym samym miejscu znajdziecie też liczne opinie użytkowników, wraz z ich uwagami oraz odpowiedziami autora. Poniżej dołączam zaś kilka przykładowych ekranów oraz raportów:

Lista tras:

Punkty pośrednie:

Granice:

Tankowania:

Lista punktów pośrednich:

Załadunki: