OFERTY PRACYKONTAKT
rekrutuj 40ton665
Opublikowane 31 Marzec, 2015

Amerykańskie ciężarówki wojskowe w konwoju przez Polskę – od Volvo FH, aż po potwory marki Oshkosh

23 marca na polską ziemię wjechał bardzo nietypowy konwój amerykańskiego wojska. Choć obecna sytuacja polityczna mogłaby zapowiadać coś innego, Amerykanie znaleźli się w naszym kraju w drodze ze Wschodu na Zachód, jadąc konkretnie z Estonii do Niemiec. Nie był to zresztą przejazd typowo transportowy, mający na celu przerzucenie wojsk w inne miejsce, a trasa, która sama w sobie była pewną formą ćwiczeń. I oczywiście nie zabrakło w tym wszystkim samochodów ciężarowych, których kilka zdjęć możecie zobaczyć poniżej. Są to fotografie wykonane przez Marcina prowadzącego na Facebooku stronę North-South Trucks, któremu oczywiście serdecznie dziękuję!

Na zdjęciach zobaczycie m.in. Volvo FH12 z podbitym okiem i smaczkiem w postaci amerykańskich, wyjskowych tablic rejestracyjnych, średniej wielkości ciężarówkę 6×6 słynnej marki Oshkosh dodatkowo połączoną z przyczepą, jej poprzedniczkę wyprodukowaną przez S&S, czteroosiowego potwora również marki Oshkosh, a także jeden z egzemplarzy nieśmiertelnych ciągników Freightliner FLD120, o których wspominałem kiedyś TUTAJ.

konwoj_amerykanskie_wojsko_estonia_4 konwoj_amerykanskie_wojsko_estonia_3 konwoj_amerykanskie_wojsko_estonia_1 konwoj_amerykanskie_wojsko_estonia_6 konwoj_amerykanskie_wojsko_estonia_5 konwoj_amerykanskie_wojsko_estonia_2

Ten wpis ma 3 komentarzy

 1. SL napisał(a):

  nie jestem pewny ale mam fotke z granicy naszej z niemcami gdzie stojąamerykanskie ciezarówki z hamerami na pace jakbyscie byli zainteresowani to moge wyslac. fotka z pazdziernika `14

 2. Orestes napisał(a):

  Ciekawe jaka jest historia tego Volvo FH 12

 3. Mati napisał(a):

  A reszta sprzętu, na który zabrakło im kierowców – hummery, przyczepy, ciężarówki i inny nieokreślony bliżej kawał żelastwa- jedzie na rumuńskich platformach i niskopodwoziówkach ciągniętych przez Volva FH.
  Zdjęć niestety nie mam ale dziś mijałem ok 10 takich zestawów na DK 8 między Mszczonowem a Tomaszowem Maz.

Odpowiedz

Dane wpisane w formularzu będą przetwarzane w celu dodania komentarza zgodnie z naszą polityką prywatności.