OFERTY PRACYKONTAKT
rekrutuj 40ton665
Opublikowane 4 Grudzień, 2017

Trzy amerykańskie ciężarówki poległy pod Trzemesznem – jedna zakopana, druga z awarią, trzecia na boku

ciezarowka_oshkosh_hemtt

Na polski drogach doszło do kolejnego “przedstawienia” z udziałem amerykańskich żołnierzy. W miejscowości Lubiń, nieopodal Trzemeszna, dwie wojskowe ciężarówki zakopały się na poboczu, a trzecia z nich przewróciła się na prawy bok.

Dwa czteroosiowe Oshkosche holowały się drogą krajową nr 15. W pewnym momencie w holowanym pojeździe zblokowały się hamulce, przez co ciężarówki musiały się zatrzymać. Zjechały one na pobocze, przy czym pierwszy z pojazdów ustawił się pod dużym kątem. To zaś, pomimo napędu 8×8, doprowadziło do jego zakopania.

Aby wyciągnąć cały zestaw z rowu, zdecydowano się na użycie trzeciej ciężarówki tego samego typu. Niemniej i w tym przypadku Amerykanie się nie wykazali – w czasie akcji ratunkowej trzeci Oshkosh również zjechał na miękką skarpę, przewracając się na bok.

Ostatecznie na miejsce wezwano prywatny holownik. Była to pięcioosiowa Scania 124 z firmy Truck Serwis, szerzej opisywana przeze mnie tutaj i wyposażona w obrotowy dźwig angielskiej konstrukcji. Fachowcy z Trzemeszna bez problemu poradzili sobie z wyciągnięciem wszystkich pojazdów. Przebieg akcji ratunkowej możecie zaś zobaczyć na poniższym filmie, opublikowanym przez serwis Trzemeszno24.info.

A na koniec tradycyjnie kilka słów o ciężarówce. HEMTT to ciężarówka marki Oshkosh, użytkowana przez wojsko od 1982 roku. Starsze egzemplarze mają dwusuwowe silniki marki Detroit Diesel, o mocy 445 KM. Nowe otrzymują natomiast 15,2-litrowe motory marki Caterpillar, o mocy 515 KM. Do tego dochodzi napęd 8×8, dwuosobowa kabina, automatyczne skrzynie biegów Allison oraz dostępność zarówno w formie pod zabudowę, jak i jako ciągnik siodłowy.

A tutaj widać jak Oshkosh się przewraca:

Ten wpis ma 17 komentarzy

 1. rs7 napisał(a):

  Zawsze zastanawialo mnie to dlaczego tak duzo amerykanskich zolnierzy ginie na wszelakich wojnach….. Teraz juz wiem: Polowa z nich ginie w wypadkach samochodowych przemieszczajac sie wlasnymi pojazdami. Co za melepety z tych jankesow…..

 2. Michal napisał(a):

  Tam jest wasko….za wasko

 3. worek napisał(a):

  Prawo jazdy to oni w burgerach znajdują.

 4. Jabson napisał(a):

  Szoszorek to jest jednak fachowiec! Amerykańce powinni się uczyć od Niego

 5. 4 OŚKA napisał(a):

  Żeby 4 ośkę zagrzebać połową na twardym to trzeba mieć wyjątkowe zdolności albo wyjątkowego pecha (niepotrzebne skreślić).

 6. Gosc napisał(a):

  Wąska droga i miękkie pobocze porażka polskie drogi

 7. Stefan napisał(a):

  Ale ten filmik z drona to mistrzostwo świata !

 8. dono napisał(a):

  Cale amerykanskie spoleczenstwo jest tak zorganizowane. Elita (dowodcy) i glupi motloch. Na oko widac, ze lepsze to jak nasze Glupi motloch-Glupi motloch.

 9. Mackpl napisał(a):

  Filipie ! Możesz poświęcić swój czas i zrobić artykuł na temat dwusuwowego silnika diesla? Lub chociaż załącz odnośnik gdzie można o tym poczytać

 10. Gosc napisał(a):

  Wyobraź sobie że popsuło się tobie auto na tej drodze i jechałeś pobocze. A resztę sam sobie dodaj…

 11. Nomis napisał(a):

  Dlaczego pierwszego zakopanego nie wyciągali do tylu tylko zdecydowali się na oranie gleby do końca ? Bo Armia Amerykańska nigdy się nie cofa !! Hhahahaha….

 12. […] the light to other countries is omnipresent. OK, sometimes it might be just funny, like when in another mishap of U.S. Army in Poland, two military vehicles somehow ended buried in mud on the road side and an U.S. Army […]

 13. […] OK, przyznaję, czasem można pośmiać się z ludzi innej narodowości, tak jak z nieudolnych żołnierzy amerykańskich stacjonujących w Polsce, którzy co rusz pakują się w kłopoty rodem z kiepskiego filmu komediowego. Ostatnio np. po tym, […]

Odpowiedz

Dane wpisane w formularzu będą przetwarzane w celu dodania komentarza zgodnie z naszą polityką prywatności.