OFERTY PRACYKONTAKT
665
Opublikowane 3 Kwiecień, 2017

Amerykańska cysterna najechała na tył nauki jazdy – groźnie wyglądający wypadek na ulicach Torunia

Kolejny tydzień z amerykańskimi ciężarówkami na polskich drogach zaczął się od kolejnego zdarzenia. Tym razem wypadek odnotowano w Toruniu, gdzie – jak podaje lokalna policja – wojskowa cysterna najechała na tył samochodu do nauki jazdy. Około godziny 6.20, potężny Oshkosh z napędem 6×6, ciągnący za sobą naczepę z paliwem lotniczym, zupełnie zmiażdżył tył niewielkiej Toyoty Yaris, wpychając ją na przeciwległą jezdnię. Na powyższym filmie, około 46 sekundy, widzicie uszkodzenia samochodu osobowego, wskazujące na bardzo dużą różnicę prędkości. Szczęśliwie jednak nikt nie został poważnie ranny.

Miejsce zdarzenia:

Pozostając jeszcze w temacie amerykańskich ciężarówek, poniżej dołączam trzy nagrania wysłane przez Czytelnika Gilberta. Pokazują one nocny konwój amerykańskich “gabarytów” na drodze krajowej nr 5, w okolicach Żnina w woj. kujawsko-pomorskim. Wszystko było obstawione przez policję oraz żandarmerię wojskową, choć i tak nie obyło się bez trudności z przejazdem.Ten wpis ma 7 komentarzy

 1. robi napisał(a):

  Tylko czekać jak te sieroty spowodują jakąś tragedie.

 2. jarek napisał(a):

  Na kursy doszkalające ich albo prawko od początku by sie przydało bo to co wyprawiają to podchodzi pod Corkyego z Dzień za dniem – nie ubliżając oczywiście aktorowi bo może by sobie lepiej dał rade

 3. Kamil napisał(a):

  Nie potrzebny żaden konflikt zbrojny – chłopaki same się wykończą na polskich drogach …
  Przydałoby się im jakieś obowiązkowe szkolenia przy boku naszych krajowych szoferów.
  Przykładowo po tygodniu jazdy w podwójnej obsadzie z takim Tadkiem z Tczewa znali by wszystkie patenty na tacho, którego nie mają u siebie, przechodzili by na milimetry w ciasnych mijankach, szli by prawie non stop tymi swoimi oszkoszami na odcięciu po krajówkach itp.
  Ogólnie rzecz ujmując nauczyli by się chłopaki dużo przydatnych u nas rzeczy bo u nich w kraju to jeżdżą tylko po highway.

 4. Tomq napisał(a):

  Kolego jakby ich Tadek z Tczewa przeszkolił to na odcięci szli by po wojewódzkich i powiatówkach a wtedy to by się dopiero działo.

 5. Cool napisał(a):

  Z,, USA,, jeżdżę po USA już kilkanaście lat i powiem wam tak Amerykanie to ,, debile , w pełnym słowa znaczeniu i bez urazy wiec musicie na nich szczególnie uważać dla nich najbardziej rozpoznawalnym znakiem. Jest znak ,, stop; znaki malowane na drodze, zakazu , nakazu czy informujące to dla nich kosmos ; dobrze by było jak to jeden z czytelników napisał aby wysłać ich na doszkolenia bo to są idioci ; przykład z życia kiedyś rozmawialelem z rodzina amerykańska która była na wakacjach w Francji i mieli do zapłacenie 15 mandatów ! Szok głównym powodem było nie znajomość prawa i znaków drogowych dla przykładu gdzie stoji znak zakaz skrętu w lewo skręcali i jechali pod prąd lub w ślepa uliczkę ! I jeszcze jedna sprawa amerykańskie ciazarowki !! Z moich doświadczeń problem jest taki ze maja wysunięty nos czyli Machę od silnika i tak naprawdę trzeba bardzo dużych umietnosci aby wyczuć taki samochód !! Pozdro

 6. Mikołaj napisał(a):

  No to pomijając ich debilizm, zrazili jedną osobę do samochodu. Jak ktoś najedzie doświadczonemu kierowcy, to pół biedy, on będzie jeździć dalej, ale jak ktoś najedzie osobie, która dopiero robi pierwsze kilometry w życiu na publicznych drogach, to taka osoba najprawdopodobniej przerwie kurs po takim zdarzeniu.

Odpowiedz

Dane wpisane w formularzu będą przetwarzane w celu dodania komentarza zgodnie z naszą polityką prywatności.