American Truck Simulator – nowy projekt autorów Euro Truck Simulatora

źródło: SCS Software
źródło: SCS Software

Świetna informacja dla osób lubiących w wolnej chwili zrelaksować się przy dobrej grze komputerowej – czeska firma SCS Software pracuje nad nową propozycją dla miłośników ciężkiej motoryzacji, mianowicie American Truck Simulator. Jak sama nazwa wskazuje, gra ma być symulatorem pracy amerykańskiego kierowcy samochodów ciężarowych.

SCS Software znane jest przede wszystkim z produkcji Euro Truck Simulator 2, która okazała się prawdziwym hitem sprzedażowym, a także po prostu bardzo dobrze zrobioną grą. W Euro Truck Simulatorze 2 można zasiąść za kierownicą licencjonowanych ciężarówek wszystkich marek, a od niedawna dostępny jest także oficjalny dodatek z mapą całej Polski. Teraz jednak gracze z całego świata mają otrzymać szansę na wirtualną przejażdżkę także po amerykańskich drogach.

Żadne szczegóły na temat American Truck Simulator nie są na razie znane, lecz na oficjalnym blogu producenta można już znaleźć kilkadziesiąt ciekawych screenshotów, przedstawiając Peterbilta 587 na wirtualnych trasach Kalifornii. Zapraszam do oglądania: