Amazon zaczyna dystrybuować paczki przy pomocy dronów – usługa PrimeAir rusza w Cambridge

Powyższy film pokazuje przyszłość kurierskich samochodów dostawczych, a konkretnie rozwiązanie, które ma te samochody częściowo zastąpić. Okazuje się bowiem, że kurierskie drony nie są już tylko nietypowym projektem, ale stały się rozwiązaniem, które w pewnych warunkach w pełni nadaje się do użytku.

W angielskim mieście Cambridge firma Amazon uruchomiła usługę o nazwie PrimeAir, w ramach której paczki dostarczają właśnie drony. Pierwsza dostawa odbyła się dokładnie 8 dni temu, polegając na przetransportowaniu dekodera telewizyjnego oraz paczki popcornu do klienta oddalonego o 3,5 kilometra od bazy. Wykonanie tego zlecenia trwało jedynie 13 minut i w pełni bazowało na nawigacji satelitarnej. Dron nie miał więc żadnego pilota, będąc w pełni autonomicznym.

Usługą PrimeAir objęta zostaje niewielka ilość klientów, z bezpośredniej okolicy dronowego centrum dystrybucji. Wkrótce jednak zasięg ma się zwiększyć. Dlaczego natomiast wybrano tutaj akurat Anglię? Ma to związek z dosyć liberalnymi przepisami dotyczącymi ruchu lotniczego, umożliwiającego w Anglii stosowanie dronów bez większych problemów z biurokracją.

No to teraz pozostaje czekać na drony na tyle duże, żeby były w stanie sobie poradzić ze świątecznymi dostawami do centrów dystrybucyjnych Amazona 😉