transfactor3665
Opublikowane 15 Grudzień, 2016

Amazon zaczyna dystrybuować paczki przy pomocy dronów – usługa PrimeAir rusza w Cambridge

Powyższy film pokazuje przyszłość kurierskich samochodów dostawczych, a konkretnie rozwiązanie, które ma te samochody częściowo zastąpić. Okazuje się bowiem, że kurierskie drony nie są już tylko nietypowym projektem, ale stały się rozwiązaniem, które w pewnych warunkach w pełni nadaje się do użytku.

W angielskim mieście Cambridge firma Amazon uruchomiła usługę o nazwie PrimeAir, w ramach której paczki dostarczają właśnie drony. Pierwsza dostawa odbyła się dokładnie 8 dni temu, polegając na przetransportowaniu dekodera telewizyjnego oraz paczki popcornu do klienta oddalonego o 3,5 kilometra od bazy. Wykonanie tego zlecenia trwało jedynie 13 minut i w pełni bazowało na nawigacji satelitarnej. Dron nie miał więc żadnego pilota, będąc w pełni autonomicznym.

Usługą PrimeAir objęta zostaje niewielka ilość klientów, z bezpośredniej okolicy dronowego centrum dystrybucji. Wkrótce jednak zasięg ma się zwiększyć. Dlaczego natomiast wybrano tutaj akurat Anglię? Ma to związek z dosyć liberalnymi przepisami dotyczącymi ruchu lotniczego, umożliwiającego w Anglii stosowanie dronów bez większych problemów z biurokracją.

No to teraz pozostaje czekać na drony na tyle duże, żeby były w stanie sobie poradzić ze świątecznymi dostawami do centrów dystrybucyjnych Amazona 😉

WYKOP ten tekst!

Ten wpis ma 8 komentarzy

 1. Łukasz napisał(a):

  Piekna i zarazem przerazajaca sprawa. Na naszych oczach dzieje sie postep rodem z filmow sci-fi sprzed parunastu lat. W pelni automatyczne drony dostarczajace ludziom przesylki. Gdzie w tym wszystkim rola czlowieka? Czy mozna sie spodziewac, ze i ciezarowki beda prawie automatyczne w najblizszych latach?

 2. Stasz napisał(a):

  Drony będą zabierać ładunki z transportu samochodowego na lotniczy i ten proces jest chyba nieodwracalny

 3. oijlkjk napisał(a):

  rozumiem że te drony nie potrzebują pozwolenia jak nasze zwykłych obywateli? monopol będzie na drony?
  w każdym domu będzie takie miejsce a 4 pracowników będzie się tak rozczulało nad każdą paczką? będą zawsze tak się przyglądać jak odlatuje? i ten programista będzie specjalnie za oknem siedział i wbijał kody by dron wystartował? no to powiem wam szczerze że jakoś w to nie wierzę 🙂

 4. Mortal napisał(a):

  Problem jest taki że jeśli ktoś użyje drona do zamachu terrorystycznego to mogą uziemic taki transport drony są tanie spokojnie może przenosić granat F1 na teren ambasady zamiast marnować życie swoich wyznawców będą atakować obiekty przy pomocy dronów

 5. andrzej napisał(a):

  Wszystko ładnie, pięknie, tyle tylko że takie sieci jak amazon niszczą sklepy w których pracują ludzie, poprzez stosowanie dronów odbiera się pracę kurierom, itp, itd, w końcu dojdzie do tego że nie będzie komu pracować i skąd ludzie wezmą pieniądze na kupowanie rzeczy? I to ma być rozwój? To ja dziękuję…

  • Elele napisał(a):

   Więc chcesz zatrzymać rozwój świata argumentując to stratą pracy przez kurierów? Taka kolej rzeczy, widzą, że ich zawody wymierają to niech uczą się czegoś innego.

  • kris napisał(a):

   Ludzie i tak będą musieli mieć jakąś prace. Nie będą mieli pracy nie będą mieli dochodów to i nie będą mieli za co kupować w Amazonie i Amazona nie będzie. Chyba że dzięki maszyną bogacze ograniczą populacje ludzką.

 6. krcr napisał(a):

  W Polsce oprą te usługę o przeloty gołębi pocztowych 😀
  A na poważnie: Jak taki dron udźwignie puszkę z BDFa i potarga ją z Amazon WRO#2 na jakiś np PZ Ottendorf?

Odpowiedz