OFERTY PRACYKONTAKT
665
Opublikowane 18 Styczeń, 2016

Alblas kupił kolejne nowoczesne ciężarówki, czyli o przesiadce z MAN-a F90 do Renault Trucks T430

alblas_renault_trucks_t430

Zaledwie kilka tygodni temu pisałem, że firma Alblas, znana z jednej z najstarszych flot do transportu międzynarodowego w Europie, kupiła dziesięć nowych MAN-ów TGS (artykuł TUTAJ). Część z tych ciężarówek trafiła do polskiego oddziału, parkując obok takich klasyków jak MAN F90, czy też DAF 95. I wiecie co? Alblas chyba postanowił na dobre zrezygnować z ciągników rodem z początku lat 90-tych, gdyż właśnie odebrał kolejne nowe pojazdy.

Nowości z czerwono-białej floty to dziesięć egzemplarzy Renault Trucks T430, wyposażonych w nisko zawieszoną kabinę z podwyższonym dachem. Kiedy natomiast weźmiemy pod uwagę przestronność tej kabiny oraz fakt, że aż roi się w niej od dużych wyświetlaczy i różnorakich nowoczesnych rozwiązań, śmiało można stwierdzić, że przesiadka do takiego T430 będzie dla kierowców Alblasu prawdziwą rewolucją.

Poniższe zdjęcie publikowałem pod koniec 2014 roku w artykule Flota ciężarówek z firmy Alblas, czyli 25-letnie DAF-y na międzynarodówce i nowiutkie MAN-y w Chinach. Jest to naturalnie fotografia ze zbiorów Truck-Spotters.eu, wykonana we wrześniu 2014 roku w Polsce i przedstawiająca jednego z firmowych MAN-ów krótko przed zmianą rejestracji na polskie. W 2015 roku ciężarówka miała już tablice FSL i oczywiście nadal była widywana na autostradach.

alblas_man_f90

Ten wpis ma 2 komentarzy

  1. zohan napisał(a):

    A ja dzisiaj wyprzedzałem na niemieckiej A4 Scanię 3 serii streamline zpłaskim dachem w barwach Alblas na holenderskich blachach.Szczęka mi opadła…

  2. Kaskader_Mike napisał(a):

    Kilka lat temu jeździłem w firmie Alblas więc wytłumaczę wam o co tu biega. 90% nowych samochodów ( nowo zakupionych używanych jak premiumka czy Daf 105) trafia w ręce Rumuńskich kierowców tylko po to by ich zatrzymać w firmie bo są tani. Firma Alblas niestety mocno też żydzi na wyposażeniu wewnętrznym tak było np z Manami TGA które były zakupione z tego co pamiętam koło 2005 roku i nie posiadały nawet lodówek . Za moich czasów jak tam jeździłem i dostało się na chwilę chociaż jakąś premiumkę i skończyła się klimatyzacja to firma nie chciała jej dobić tylko sugerowała , żeby to kiero za swoje pieniądze zrobił. Pomijając sprzęt jakimi się jeździ to nawet fajna firma . Pozdrawiam Andrzeja O.

Odpowiedz

Dane wpisane w formularzu będą przetwarzane w celu dodania komentarza zgodnie z naszą polityką prywatności.