Alblas kupił kolejne nowoczesne ciężarówki, czyli o przesiadce z MAN-a F90 do Renault Trucks T430

alblas_renault_trucks_t430

Zaledwie kilka tygodni temu pisałem, że firma Alblas, znana z jednej z najstarszych flot do transportu międzynarodowego w Europie, kupiła dziesięć nowych MAN-ów TGS (artykuł TUTAJ). Część z tych ciężarówek trafiła do polskiego oddziału, parkując obok takich klasyków jak MAN F90, czy też DAF 95. I wiecie co? Alblas chyba postanowił na dobre zrezygnować z ciągników rodem z początku lat 90-tych, gdyż właśnie odebrał kolejne nowe pojazdy.

Nowości z czerwono-białej floty to dziesięć egzemplarzy Renault Trucks T430, wyposażonych w nisko zawieszoną kabinę z podwyższonym dachem. Kiedy natomiast weźmiemy pod uwagę przestronność tej kabiny oraz fakt, że aż roi się w niej od dużych wyświetlaczy i różnorakich nowoczesnych rozwiązań, śmiało można stwierdzić, że przesiadka do takiego T430 będzie dla kierowców Alblasu prawdziwą rewolucją.

Poniższe zdjęcie publikowałem pod koniec 2014 roku w artykule Flota ciężarówek z firmy Alblas, czyli 25-letnie DAF-y na międzynarodówce i nowiutkie MAN-y w Chinach. Jest to naturalnie fotografia ze zbiorów Truck-Spotters.eu, wykonana we wrześniu 2014 roku w Polsce i przedstawiająca jednego z firmowych MAN-ów krótko przed zmianą rejestracji na polskie. W 2015 roku ciężarówka miała już tablice FSL i oczywiście nadal była widywana na autostradach.

alblas_man_f90