Akcja przeszukiwania ciężarówek na autostradzie – znaleziono pojazd wiozący 27 imigrantów

Brytyjska autostrada M6 została wczoraj całkowicie zablokowana. Nieopodal Stoke-on-Trent policja zatrzymała ruch w obu kierunkach i zaczęła przeszukiwać samochody ciężarowe.

Początkowo funkcjonariusze nie chcieli podać przyczyny swoich działań. Informowano jedynie, że wszystko jest następstwem „poważnego incydentu”. Z czasem wyszło jednak na jaw, że policja poszukiwała dużej grupy imigrantów. W czasie przeszukiwań znaleziono bowiem ciężarówkę, która miała na pokładzie 27 nielegalnych pasażerów

42-letni kierowca ciężarówki został natychmiast aresztowany, będąc podejrzanym o świadome wwiezienie imigrantów do kraju. Niestety, narodowość kierowcy oraz pochodzenie ciężarówki nie zostały podane do powszechnej wiadomości.

Jeśli chodzi o samych imigrantów, to najprawdopodobniej byli to przybysze z Afryki Wschodniej. Część z nich wymagała pomocy medycznej, z naczepy trafiając do karetek pogotowia.

A do tego wszystkiego doszły gigantyczne utrudnienia w ruchu. Wiele samochodów spędziło w korku nawet dwie godziny, nie mając najmniejszej możliwości ruchu. Co gorsza, wszystkiemu towarzyszył bardzo wzmożony ruch, jako że setki kibiców zmierzały akurat na piłkarskie spotkanie Manchesteru oraz Burton upon Trent.

Scena uwieczniona przez pierwszego kierowcę, który stał za ciężarówką z imigrantami: