OFERTY PRACYKONTAKT
665
Opublikowane 22 Październik, 2018

Akcja “Kierowcy Dzieciom”, w ramach której kierowcy zawodowi skutecznie pomagają najmłodszym

Powyżej: statuetka, która krąży między uczestnikami akcji. Są dokładnie dwie takie statuetki – jedna w Europie, a druga w Stanach Zjednoczonych. Ten drugi egzemplarz krąży między kierowcami z Ameryki, który również licznie uczestniczą w akcji.


Facebookową grupę “Kierowcy Dzieciom” można określić naprawdę wyjątkowym zjawiskiem. Za organizacją tą nie stoją żadni wielcy sponsorzy, wszystko bazuje na bezinteresownym zaangażowaniu, a historia grupy liczy ledwie rok. Mimo to pomoc udało się już dostarczyć do dziesiątek potrzebujących.

Zrealizowane akcje

Działalność grupy oficjalnie rozpoczęła się w listopadzie 2017 roku. Od tamtego czasu “Kierowcy dzieciom” między innymi wsparli finansowo zakup aparatów słuchowych dla dziewczynek w wieku 6 oraz 14 miesięcy. W toku jest już zbiórka na trzeci aparat, a sama grupa oficjalnie dołączyła do Stowarzyszenia “Decybelek” z Białegostoku. Jest to organizacja wspierająca dzieci z wadami słuchu.

Właśnie “Decybelek” otrzymał od “Kierowców Dzieciom” materiały do rehabilitacji najmłodszych wychowanków. Dla 48 uczestników turnusu rehabilitacyjnego, pochodzących z całej Polski, kierowcy ufundowali wyjazdowe koszulki. Ponadto członkowie grupy zaangażowali się w projekt zwany “Bankiem Aparatów”.

Realizowano także akcje dla domów dziecka, jak na przykład zbiórka prezentów świątecznych dla aż czterech rożnych placówek. Innym razem udało się zebrać dofinansowanie na zakup placu zabaw dla jednego z rodzinnych domów dziecka.

W chwili obecnej “Kierowcy Dzieciom” prowadzą też różnego rodzaju aukcje internetowe, z których zysk przekazany zostanie na potrzebujące dzieci.

Plany na Boże Narodzenie

Na nadchodzący okres świąteczny “Kierowcy Dzieciom” przygotowują dwie duże akcje. Pierwszą z nich będzie wyjazd do siedziby Świętego Mikołaja w fińskim Rovaniemi. Chce się przywieźć stamtąd prezenty, które następnie zostaną przekazane dzieciom podczas spotkania ze Świętym Mikołajem w Białymstoku, 2 oraz 3 grudnia.

Drugim świątecznym planem jest zaś dołączenie do akcji Ogólnopolskiego Portalu Domów Dziecka. W ramach tego projektu chce się dostarczyć prezenty do prawie 300 placówek na terenie całej Polski. Jest to ogromne wyzwanie logistyczne i dlatego też nie obejdzie się bez pomocy kierowców oraz firm transportowych.

Jak dołączyć?

Na samym początku działalności, gdy prowadzono pierwszą akcję, grupa “Kierowcy Dzieciom” zebrała około 1000 osób, a łączne datki przekroczyły 2000 złotych. Dzisiaj grupa ma niemal 2000 stałych członków i liczba ta systematycznie rośnie.

By dołączyć do akcji, wspierając ją datkami lub po prostu swoim działaniem, najłatwiej skorzystać z Facebooka. Grupa ma tam swoją stronę, znajdującą się pod tym linkiem.

Dla osób, które nie są za pan brat z Facebookiem, przygotowano też klasyczną stronę. Znajduje się ona pod adresem kierowcydzieciom.pl.

Ten wpis ma 0 komentarzy

Odpowiedz

Dane wpisane w formularzu będą przetwarzane w celu dodania komentarza zgodnie z naszą polityką prywatności.