Agromex oraz Wielton: 106 nowych naczep na trasy drogowo-kolejowo-promowe

Firma transportowa Agromex spod Zduńskiej Woli rozpoczęła odbiory 106 nowych naczep marki Wielton. Pojazdy te będą związane z nowym połączeniem intermodalnym, łączącym centralną Polskę z Holandią oraz Wielką Brytanią.

Wśród zamówionych naczep znalazło się 12 rozsuwanych naczep podkontenerowych Container Master R2, a także 94 niskopodwoziowe naczepy kurtynowe Curtain Master Mega. Te pierwsze umożliwią przewóz kontenerów o długości 20, 45 lub 45 stóp, natomiast te drugie otrzymały przygotowanie promowe oraz tak zwany pakiet huckepack, umożliwiający przewóz na wagonach, wraz z podnoszeniem przez wózki terminalowe.

Pierwsze z nowych naczep, podpięte do gazowych ciągników Iveco S-Way NP, oficjalnie zaprezentowano w minioną środę, na terenie nowego terminalu intermodalnego w Karsznicach pod Zduńską Wolą. Ten należący do PKP Cargo obiekt będzie początkiem nowego połączenia drogowo-kolejowo-promowego, realizowanego przez firmę Agromex. To właśnie tam naczepy trafią na wagony, by w ilości nawet 40 egzemplarzy na jeden skład przejechać po torach do Rotterdamu, a następnie zostać tam przeładowanym na prom płynący do Wielkiej Brytanii.

Wszystkie nowe „Wieltonki” mają zostać dostarczone do Agromexu przed końcem bieżącego roku. Rozszerzą one flotę, która dotychczas osiągnęła poziom 120 pojazdów ciągnących oraz 180 naczep, obsługiwanych przez łącznie 160 pracowników. Jako ciekawostkę też dodam, że jest to już 26. rok współpracy między tymi przedsiębiorstwami. Pierwsza naczepa marki Wielton pojawiła się bowiem w Agromexie w 1998 roku, gdy jeszcze był to bardzo mały, nieznany na szeroką skalę producent.