OFERTY PRACYKONTAKT
665
Opublikowane 30 Marzec, 2015

Afgańska ciężarówka na fińskich rejestracjach zmierzająca do Azji, czyli egzotyka z komunikatu ITD


Ciężarówki z fińskimi numerami rejestracyjnymi bezsprzecznie zdarzają się w naszym kraju naprawdę rzadko. Ciężarówkę z takimi rejestracjami, odkupioną jednak przez afgańską firmę i jadącą z naczepami właśnie do Afganistanu, można już zaś porównać z Volkswagenem Passatem B5 TDI bez cofniętego licznika – teoretycznie taki pojazd można w Polsce spotkać, lecz w praktyce wielu z nas nigdy takiego widoku nie uświadczy. No chyba, że w poniższym komunikacie WITD w Lublinie:

W dniu 23 marca br. Inspektorzy WITD w Lublinie zatrzymali do rutynowej kontroli na DK 19 zespół pojazdów należący do przewoźnika afgańskiego. Pojazdem był wykonywany przewóz 3 szt. kompletnego podwozia innych pojazdów z Finlandii do Afganistanu. Kierujący pojazdem nie posiadał stosownego zezwolenia na wykonywanie międzynarodowego przewozu. Wobec powyższego wszczęto postępowanie wyjaśniające zagrożone karą pieniężna w wysokości 10 tys. zł. Zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa pojazd do czasu uiszczenia kaucji oraz ustania przyczyny jego zatrzymania został skierowany na parking strzeżony.

volvo_fh_finlandia_afganistan_witd_lublin_1 volvo_fh_finlandia_afganistan_witd_lublin_2

Ten wpis ma 4 komentarzy

 1. m.k napisał(a):

  ciekawy komunikat:
  jakiego przewożnika afgańskiego, z komunikatu wynika że obywatel afganistanu kierował autem które zostało zakupione w finlandii razem z 4 naczepami.
  to tak jakby polak został zatrzymany za granicą i wiózł dla siebie 4 naczepy . czy jest jakaś różnica?pierwszy raz słyszę o podobnym przypadku, wygląda na to że itd trafiło na kogoś kto nie umie się z tego wytłumaczyć i na tym bazuje nakładając karę

  • olek napisał(a):

   Jak się w to wczytałem, to też takie wrażenie odnoszę. To tak jak bym pojechał do Niemiec, kupić Passata B5 i 4 przyczepki, spakował je w kanapkę i ciągnął nad Wisłę.

 2. Użytkownik* napisał(a):

  Przewóz zakupionych pojazdów jest zwolniony z posiadanego zezwolenia. proponuje dobrze poczytać umowę dwustronną przez inspektorów.

 3. pete379 napisał(a):

  Fajna ta górna naczepa ze skrętną osią.

Odpowiedz

Dane wpisane w formularzu będą przetwarzane w celu dodania komentarza zgodnie z naszą polityką prywatności.