OFERTY PRACYKONTAKT
665
Opublikowane 9 Lipiec, 2018

Afera z udziałem niemieckiego przewoźnika – firma sfałszowała ponad 100 listów przewozowych

Niemiecki przewoźnik z powiatu Neu-Ulm doczekał się bardzo poważnych problemów. Przekraczanie norm czasu pracy oraz przeładowywanie pojazdów, było u niego tak powszechne, że sprawą zajęła się prokuratura.

Cała historia rozpoczyna się jesienią ubiegłego roku od rutynowej kontroli na terenie Austrii. Zatrzymano wówczas jedną z firmowych ciężarówek, stwierdzając bardzo poważne nieprawidłowości w zakresie czasu pracy kierowcy.

Następnie, już na początku bieżącego roku, przewoźnikiem zainteresowała się prokuratura z niemieckiego miasta Memmingen. Na jej polecenie, w firmie dokonano rewizji, zabierając dokumenty do dokładnego sprawdzenia. Analizowano je przez aż kilka miesięcy, zbierając dowody przeciwko przewoźnikowi oraz kilkunastu zatrudnionym przez niego kierowcom.

Jak podają lokalne media, firma regularnie woziła zbyt ciężkie ładunki, a kierowcy łamali normy dotyczące czasu pracy i korzystali przy tym z magnesów. Żeby to natomiast ukryć, przewoźnik na porządku dziennym fałszował listy przewozowe. Prokuratura ma ponadto dowody na ponad sto fałszerstw tego typu.

Wszyscy oskarżeni mają przejść pełną procedurę karną. Można się więc spodziewać, że swój wyrok usłyszą dopiero przed sądem.

TimoCom – Łączymy ładunki z pojazdami.

To może Cię zainteresować:

Ten wpis ma 11 komentarzy

 1. turor napisał(a):

  Idz do niemca mowili, porzadek, praca za ojro, nie ma lamania przepisow , nie to co u polaczka.

 2. Spivorek napisał(a):

  Panie Filipie strasznie razi Memmingen z małej litery…pozdrawiam

 3. Dawid napisał(a):

  Niemiecki porządek musi być!!! A tak serio to pewnie właściciel wcale nie jest Niemcem, mało tam Turków, Serbów, Polaków którzy mają firmy transportowe?

 4. Sdx napisał(a):

  Dawid Niemcy to przecież święty naród fakt przecież to nie oni wymordowali i ograbili połowy Europy ??? A to naziści a to nie oni byli Niemcami ?? A afera VW że spalinami przecież to POLSKI LUB TURECKI producent samochodów ….

 5. Driver napisał(a):

  A to mi nowość. Nigdy nie widzieliście, jak Niemcy przeładowani jeżdżą?

 6. Andrzej napisał(a):

  Tak to wygląda w rzeczywistości…… Niemiaszki jada na opini ż przed 2 dekad. Tak na prawdę teraz firmy polskie są bardziej uczciwe i rzetelniejsze niż te helmuty popaprane Mam tam kolegów z podstawówki i uwierzcie że będą znów emigrowac. Ale nie do Polski jak się domyślacie.

 7. Ananas napisał(a):

  Dlaczego nie ma takich kontroli wśród polskich przewoźników?90%polskich firm transportowych postępuję tak samo

Odpowiedz

Dane wpisane w formularzu będą przetwarzane w celu dodania komentarza zgodnie z naszą polityką prywatności.