Adresy ramp do usuwania lodu z ciężarówek – kilkadziesiąt punktów z Niemiec

Niemieckie stowarzyszenie przewoźników BGL przygotowało aktualną listę ramp do usuwania lodu z dachów ciężarówek. Publikacja ma ułatwić dotarcie do odpowiedniej infrastruktury, choć przy okazji też uświadamia jak bardzo tego typu sprzętu brakuje.

Na liście pojawiło się dokładnie 51 niemieckich ramp, spośród których 49 jest stale dostępnych. Jak na terytorium całego kraju oraz bardzo rozbudowaną sieć autostrad, to liczba wyjątkowo mała. Do tego dopisano siedem punktów austriackich, ulokowanych wyłącznie w landzie Tyrol, na skrajnym zachodzie kraju. Jest też jeden jedyny punkt w Polsce, na stacji BP w miejscowości Stobierna, przy trasie S19.

Całą listę można pobrać pod tym linkiem. Kolorem zielonym wskazano dostępne punkty w Niemczech, kolor żółty oznacza rampy tymczasowo nieczynne lub mające niepewny status, kolor niebieski to infrastruktura austriacka, natomiast na pomarańczowo oznaczono rampę z Polski. Wskazano też zarządców ramp, ich dokładne adresy, numery pobliskich dróg, kierunki z których wjedziemy na teren placów, nazwy landów oraz ewentualne dane kontaktowe.

Część z ramp znajduje się na terenie prywatnych firm transportowych. Jak jednak wskazują twórcy listy, nawet i te obiekty mają być dostępne dla osób trzecich, a nawet oferować im asystę. Nie powinno być więc problemu z wjazdem ciężarówką od innego przewoźnika.