Actros 2552 Special Edition zaparkował obok NG 1926, czyli sześć generacji Mercedesów w jednej firmie

loos_mercedes_actros_ng_sk

Sześć generacji ciężarowych Mercedesów zaparkowanych obok siebie, od modelu NG, po najnowszego Actrosa MP4 – ten niecodzienny widok można było zobaczyć ostatnio w Holandii. Co więcej, wszystkie sześć ciągników było w tych samych barwach, reprezentując jedną i tą samą firmę transportową, co tylko ulepszyło całą kompozycję. Patrząc na ustawione obok siebie Mercedesy tak naprawdę aż trudno uwierzyć, że wszystkie te maszyny stworzono z myślą o takim samym zastosowaniu i takich samych użytkownikach. Różnica między NG 1926 z 1981 roku, a fabrycznie nowym Actrosem 2552 jest wszak ogromna!

Z jakiej jednak okazji wszystkie te pojazdy ustawiono obok siebie? Zrobiono to w związku z przekazaniem firmie Simon Loos już pięćsetnego Actrosa w jej flocie, będącego tym samym siedemset pięćdziesiątym Mercedesem w czerwono-żółto-białych barwach. Jak widać Simon Loos jest wyjątkowo wiernym klientem firmy Mercedes-Benz i stąd też obecność aż sześciu generacji długodystansowych pojazdów we flocie tej firmy – te najstarsze zostawiono po prostu na pamiątkę. Co więcej, na przekazaniu nowego Actrosa obecny był także wyjątkowy kierowca – Johan Postma, który cały czas pamięta odebranie z salonu pierwszego Mercedesa w 1981 roku. Pan Postma ma obecnie 64 lata i pracuje w Simon Loos już od czterech dekad.

loos_mercedes_actros_special_edition_mp4

Wróćmy jednak do tego jubileuszowego Actrosa. Jak przystało na pojazd o wyjątkowym numerze, ciężarówka została zamówiona w bardzo bogatej wersji ochrzczonej „Special Edition”. Simon Loos postawił tutaj na model 2552 będący trzyosiowym ciągnikiem typu pusher, napędzanym przez 15,6-litrowy silnik. Samochód otrzymał luksusowo wykończoną kabinę GigaSpace, do której napakowano wszystko, co tylko się dało. Pojawił się inteligentny tempomat Predictive Powertrain Control oraz wszystkie możliwe systemy bezpieczeństwa, od układu obserwującego uwagę kierowcy, aż po asystenta pasa ruchu. Oprócz tego nie zabrakło też aluminiowych felg, błyszczącej atrapy chłodnicy, a także wykonanych na zamówienie osłon międzyosiowych (Mercedes oficjalnie nie oferuje takowych do ciągnika 6×2).

Zdjęcie sześciu generacji zaparkowanych obok siebie świetnie wygląda jako tapeta na pulpit. W pełnym rozmiarze można je ściągnąć TUTAJ.