„Actros 1”, czyli limitowana seria 100 egzemplarzy, mających rozpieszczać kierowców z Wielkiej Brytanii

„Actros 1” to nowa, limitowana wersja Mercedesów na rynek brytyjski, przewidziana w jedynie 100 egzemplarzach. Już w marcu trafi ona do sprzedaży i jak sama nazwa wskazuje, ma być dla brytyjskich kierowców prawdziwym numerem 1.

Założenie było następujące – wziąć Mercedesa Actrosa w możliwie bogatej konfiguracji, dodać do tego ciekawe malowanie i wyposażyć kabinę we wszelkie możliwe udogodnienia. Dlatego „Actros 1” ma być dostępny przede wszystkim jako ciągnik siodłowy typu 2563, z 625-konnym silnikiem o pojemności 15,6 litra. Ewentualnie, będzie można sobie zażyczyć słabszą wersję, ale tylko z silnikiem 530-konnym, o pojemności 12,8 litra.

Kabina to największy w gamie GigaSpace, dostępny w dwóch wersjach kolorystycznych – czarnej z elementami seledynowymi lub czarno-srebrnej, również z seledynowymi dodatkami. Wewnątrz mamy natomiast beżowo-czarne wykończenie Style Line, skórzaną tapicerkę oraz system masażu w fotelach zarówno kierowcy, jak i pasażera. Zastosowano też najbardziej rozbudowany wariant systemu multimedialnego i najlepszy wariant łóżek, z materacami Premium Comfort.

Wśród pozostałych dodatków mamy szerokie alufelgi marki Alcoa, pneumatyczne sygnały dźwiękowe, biksenonowe reflektory, pokładową mikrofalówkę oraz pełen zestaw systemów elektronicznych. Mówiąc więc krótko – w wyposażeniu znajdziemy po prostu wszystko.

Jedno zdjęcie wnętrza: