transfactor3665
Opublikowane 28 Sierpień, 2017

Aby wyprzedzić rower, pojechał ciężarówką z lewej strony wysepki – tak doszło do czołowego zderzenia

wysepka_z_lewej_strony_rower_5

Powyżej: miejsce opisywanego zdarzenia

Kierowca ciężarówki do przewozu zwierząt postanowił objechać wysepkę z lewej strony, aby nie musieć hamować przez rowerzystą. Niestety, jak pokazuje poniższy komunikat WITD Bydgoszcz, zakończyło się to tragedią w postaci czołowego zderzenia.

W sobotę 26 sierpnia br. o godz. 07:25 na drodze krajowej 62 w Osięcinach, wydarzył się tragiczny w skutkach wypadek drogowy z udziałem pojazdu członowego.

Kierujący ciągnikiem siodłowym z naczepą, przystosowaną konstrukcyjnie do przewozu żywych zwierząt, podczas manewru wyprzedzania rowerzysty, ominął wyspę na jezdni niewłaściwą (lewą) stroną. W skutek tego doprowadził do czołowego zderzenia z jadącym prawidłowo, z przeciwnego kierunku, osobowym busem, którym podróżowało 7 pracowników firmy budowlanej. W wyniku zderzenia, kierowca oraz wszyscy pasażerowie busa doznali poważnych obrażeń. Stan czterech z nich ratownicy określili jako bardzo poważny. Dwóch najbardziej poszkodowanych w wypadku śmigłowce Lotniczego Pogotowia Ratunkowego przetransportowały do szpitali we Włocławku i Radziejowie.

Inspektorzy WITD w Bydgoszczy, na wniosek obecnego na miejscu zdarzenia Prokuratora, pobrali oraz zabezpieczyli dane z pamięci tachografu cyfrowego. W wyniku analizy tych danych inspektorzy ITD ustalili, że bezpośrednio przed zdarzeniem pojazd członowy poruszał się ze stałą prędkością dochodzącą do 89 km/h.

Poniżej widać uszkodzenia pojazdów:

wysepka_z_lewej_strony_rower_1 wysepka_z_lewej_strony_rower_2 wysepka_z_lewej_strony_rower_3 wysepka_z_lewej_strony_rower_4

WYKOP ten tekst!

Ten wpis ma 7 komentarzy

 1. 13*60 napisał(a):

  Obciążyć de-bila kosztami wypadku , kosztami zniszczonych sprzętów i odszkodowaniami dożywotnimi na rzecz poszkodowanych -powinien płacić kasę do końca życia na rzecz tych ludzi ,których mało nie pozabijał.

  Brak możliwości spokojnego skomentowania skrajnego de-bilizmu.

  • Kkkkkkkk napisał(a):

   Ja bym proponował zamknąć firmę i tych traktorzystów od Pana na W. od którego jak mniemam był ten Man. Przepisy ruchu drogowego dla nich nie istnieją.

 2. pix81 napisał(a):

  Będzie pajda.

 3. Muniek napisał(a):

  Boże ile ja widzę tych co mają 88 na tempo i żałują hamulców. Wybrania 15 latka.

 4. tomii napisał(a):

  Cwanaiczek….zabrać uprawnienia do kierowania zestawem,potencjalny zabójca na drodze,eliminować takich z dróg…

 5. Farmer napisał(a):

  Stara 200 albo rechota takim dac do nauki pokory.

 6. adam napisał(a):

  Zabierac kwity takim debilom,tak samo za magnesy,lewe karty,czyste tarczki.

Odpowiedz