A w Lublinie pizzę sprzedaje się z amerykańskiej ciężarówki – oto Freightliner w wersji restauracyjnej

freightliner_m2_106_custom_pizza_truck

Źródło zdjęcia: Facebook Custom Pizza Truck

Choć do Lublina mam cały dzień jazdy, chyba wybiorę się tam kiedyś na pizzę. I wcale nie chodzi mi tutaj o sam placek, choć ten w wykonaniu Custom Pizza Truck  jest podobno warty grzechu, lecz o samochód, z którego w Lublinie pizzę się sprzedaje. Jest to Freightliner M2 106, znany także pod nazwą Business Class – w Stanach Zjednoczonych jedna z najpopularniejszych ciężarówek na drogach, natomiast w Europie oczywiście jeżdżąca ciekawostka.

Custom Pizza Truck sprowadziło tę ciężarówkę z USA do Polski półtora roku temu, natomiast jej drogowa, tudzież kulinarna premiera miała miejsce w minione wakacje. Przez aż kilkanaście miesięcy samochód był przygotowywany do swojej nietypowej roli, otrzymując zabudowę ręcznie wykonaną przez samych założycieli tej jeżdżącej restauracji. W sporym kontenerze zamontowali oni rzeczy oczywiste, takie jak szafki, czy blaty, a także rzecz w „food trucku” nieczęsto spotykaną, mianowicie 2,5-tonowy piec rodem z Włoch, osiągający wewnątrz temperaturę aż 500 stopni Celsjusza.

Na koniec jeszcze kilka danych technicznych.

Freightliner M2 106 to ciężarówka oferująca DMC do około 25 ton, wyposażona w dzienną lub załogową kabinę. Na jej bazie buduje się w USA przede wszystkim pojazdy dystrybucyjne, ale także autobusy szkolne, a także ciężarówki ratownicze, w tym ciężkie karetki pogotowia. Napęd zapewniać mogą tutaj wyłącznie jednostki napędowe marki Cummins, oferujące od 200 do 350 KM i przekazujące moc do skrzyni biegów trzech rodzajów – manualnych, automatycznych i zautomatyzowanych, dostarczanych przez firmy Eaton, Allison oraz Mercedes-Benz. A kabina wygląda tutaj następująco:

freightliner_m2_106_wnetrze_2

Dzięki Oskar!