OFERTY PRACYKONTAKT
665
Opublikowane 17 Czerwiec, 2019

98 proc. kierowców boryka się z brakiem miejsc do parkowania – wyniki belgijskiej ankiety

Belgijski związek zawodowy BTB-ATBVV regularnie prowadzi ankiety dotyczące zadowolenia z parkingów dla ciężarówek. Wyniki najnowszej edycji badania właśnie zostały opublikowane, a wypływające z nich wnioski są wręcz rekordowo negatywne.

Aż 98 proc. ankietowanych przyznało, że ma problem ze znalezieniem miejsc do parkowania przy autostradzie. Śmiało można więc powiedzieć, że zjawisko to dotyczy po prostu wszystkich kierowców.

Rekordowy odsetek osób przyznał też, że nie czuje się na parkingach bezpiecznie. Zastrzeżenia co do bezpieczeństwa miało aż 90 proc. ankietowanych. Trudno się jednak temu dziwić, biorąc liczne belgijskie doniesienia o kradzieżach i nielegalnych imigrantach.

Tylko minimalnie lepiej wypadła kwestia jakości parkingów. Oferowana na nich infrastruktura, zaplecze sanitarne oraz różnego rodzaju udogodnienia zostały negatywnie ocenione przez 85 proc. ankietowanych.

Samo BTB-ATBVV dodaje, że wyniki parkingowych ankiet co roku wypadają coraz gorzej i nie jest to żadnym zaskoczeniem. Wiele gorzej już być jednak nie może, jako że powyższe wyniki i tak zbliżają się do 100 procent.

Jako ciekawostkę też dodam, że w ubiegłym roku BTB-ATBVV opublikowało większy raport na temat sytuacji na parkingach. Okazało się wówczas, że zaledwie 10 proc. korzystających z nich ciężarówek ma belgijskie rejestracje. Zamiast tego dominować mieli Polacy, wskazywani przy okazji jako jedno z głównych źródeł problemów. Więcej na ten temat przeczytacie w tym artykule.

TimoCom – Łączymy ładunki z pojazdami.

To może Cię zainteresować: