transfactor3665
Opublikowane 10 Październik, 2017

90-tonowym gabarytem przez Bydgoszcz, o godzinie 9 rano, bez wymaganego zezwolenia

witd_bydgoszcz_gabaryt_90_ton_01

W Bydgoszczy, co dla tego miasta już typowe, wyłapano kolejny transport ponadgabarytowy bez odpowiedniego zezwolenia. Tym razem był to zestaw 90-tonowy, mający 25 metrów długości i ciągnięty przez czteroosiowego Mercedesa Actrosa Titan. Więcej przeczytacie zaś poniżej, w komunikacie WITD Bydgoszcz:

W dniu 9 października br. około godz. 09:00 inspektorzy z WITD w Bydgoszczy, na drodze krajowej nr 5, zatrzymali do kontroli drogowej 8-osiowy pojazd członowy, którym przedsiębiorca z woj. śląskiego wykonywał przewóz drogowy żurawia samochodowego.

Z informacji widniejących w dowodach rejestracyjnych pojazdów wynikało, że masa własna zestawu bez ładunku wynosi około 39 ton, natomiast masa przewożonego dźwigu to 48 ton. Tymczasem przewoźnik posiadał na przejazd zezwolenie kategorii VI udzielone dla rzeczywistej masy całkowitej pojazdu członowego z ładunkiem nieprzekraczającej 60 ton.

Przeprowadzone pomiary wymiarów zewnętrznych oraz ważenie potwierdziły przypuszczenia inspektorów ITD, iż posiadane przez przewoźnika zezwolenia na przejazd pojazdu nienormatywnego jest nieodpowiednie. Długość zestawu z ładunkiem wyniosła 25,05 m, szerokość 2,71 m, wysokość 4,30 m, a jego rzeczywista masa całkowita 87,4 ton i przekraczała wartość dopuszczalną (40 ton), o 47,4 ton. Ponadto dopuszczalne naciski osi składowych poczwórnej osi naczepy ciężarowej okazały się przekroczone od 2,2 ton do 2,7 ton, a rzeczywisty nacisk potrójnej osi ciągnika siodłowego wyniósł 37,0 t przekroczył wartość dopuszczalną (24 tony) o 13 ton.

Z tytułu przejazdu po drogach publicznych pojazdem nienormatywnym bez zezwolenia kategorii VII, wymaganego dla pojazdów nienormatywnych o rzeczywistej masie całkowitej przekraczającej 60 ton, organ Inspekcji Transportu Drogowego wszczął postępowanie wyjaśniające, a przewóz drogowy został wstrzymany.

witd_bydgoszcz_gabaryt_90_ton_03 witd_bydgoszcz_gabaryt_90_ton_02

WYKOP ten tekst!

Ten wpis ma 11 komentarzy

 1. Markoski napisał(a):

  W takim przypadku “transport sie nie opłaca”..

 2. Patrikos napisał(a):

  Za małe kary płacąc a inne firmy na takie sposoby tracą klientów którzy mają pozwolenia i wiedzą jakie są regulaminy takich transportu więcej kary za opłat dla film którzy łamią przepisy pozdrawiam

 3. Oskar napisał(a):

  Pierd***nie. Czas oczekiwania na zezwolenie kat 7 to ok 2 tygodnie (chyba, ze ktoś ma układy ). Firmy zlecające nie chcą czekać, więc “sie jedzie”. Mieli niefarta chłopaki i tyle w temacie.

 4. Bolo napisał(a):

  Hahaha chroboki zaplaca 🙂

 5. zdesperowana zona napisał(a):

  Brawo Brawo bezmyślność kierownictwa całej tej firmy w końcu zostanie ukarana. I tak to jest 1 przypadek na kilkastet, które Oni robią- łamiąc kodeks drogowy. Szkoda tylko, że odbiję się to na premiach światecznych pracowników( czyli jak zwykle dzieciom będzie trzeba powiedzieć, że nie ma prezentów, bo u tatusia w zakładzie pracy pracownicy musza zplacic za brak myslenia calej ekipy rzadzacej.

 6. zuulloo napisał(a):

  chroboka nie stac ? heheh nigdy nie maja zezwolenia a pierwszy raz zlapali ich 😉 chrobok da koperte i bedzie zezwolenie

 7. Rysik napisał(a):

  Jak uzyskac zezwolenie w generalnej skoro wiecznie te niedoksztalcone panie robią problemy ??? Mozna ale trzeba dac w łape m in w Centrali Panie Anie i nie tylko. M in pani z o Wrocław m in pani z o Poznań której partner nawet pracuje w firmie przewozowej Frank Naroger wiec u nich majac uklady mamy zezwolenie w kilka “godzin

 8. Rysik napisał(a):

  Oddzialy: wrocław Poznań (pani M partner pracuje w firmie przewozowej) Olsztyn ( pan JB ma firme pilotażową zarejestrowanà na kogoś z rodziny ale sam tez pilotuje) oraz centrala tam Panie piekne domy postawiły za łapówy. Czemu zadne CBA się tym nie zajmie przecież są technologie bo audyty wewnetrzne tego nie wykryją…

 9. Tomek napisał(a):

  Zdesperowana żono a od kiedy to firma kupuje prezenty dzieciom pracowników a nie rodzice własnym dzieciom? Pensję dostanie to kupi. Dziwne wymagani.

Odpowiedz