OFERTY PRACYKONTAKT
665
Opublikowane 16 Czerwiec, 2016

9 miesięcy więzienia w zawieszeniu dla polskiego kierowcy, który przypłynął do Anglii z paralizatorem

calais_dover_imigranci

Pamiętacie jak pisałem, że kierowcy jeżdżący do Calais masowo kupują gaz pieprzowy i paralizatory, narażając się na aresztowanie? Był to artykuł z listopada 2015 roku, kiedy masowe ataki imigrantów na samochody ciężarowe były na porządku dziennym. Zaledwie miesiąc później, w grudniu, funkcjonariusze z portu w Hull zatrzymali zaś Polaka, właśnie w związku z posiadaniem nielegalnej broni. Teraz jego proces zakończył się i poznaliśmy wyrok, którym jest aż 9 miesięcy więzienia, w zawieszeniu na 18 miesięcy.

Krystian M. przypłynął do portu w Hull 20 grudnia 2015 roku, na pokładzie promu odprawionego pod Rotterdamem. Brytyjczycy postanowili przeszukać jego pojazd, natomiast w jednym ze schowków, umieszczonym nad głową kierowcy, odkryli paralizator. I choć w Polsce, w Niemczech, czy w Czechach posiadanie takiej broni nie generuje większych problemów, to w Wielkiej Brytanii urządzenia tego typu objęte są ścisłymi zakazami, będąc traktowanym niczym broń palna. Sam kierowca stwierdził oczywiście, że nie ma pojęcia o takim stanie rzeczy, dodając, że paralizator kupił wyłącznie w celach obronnych. Trudno się temu zresztą dziwić, wszak na trasach do Wielkiej Brytanii trudno czuć się zupełnie bezpiecznym, a już tym bardziej trudno było się tak poczuć w drugiej połowie ubiegłego roku. Niemniej dla Brytyjczyków żaden to argument.

Zdjęcie nie jest bezpośrednio związane z tekstem.

WYKOP ten tekst!

Ten wpis ma 8 komentarzy

 1. andrzej napisał(a):

  Super, nie ma co, przeciez w wyniku ataku ewentualnego ataku obronila by go super policja brytyjska swoimi palkami!

 2. 13*60 napisał(a):

  Nie wiem dlaczego ale coraz częściej nachodzą mnie myśli aby pisać wprost
  o głupocie – bez ogródek(w tym wypadku głupocie angielskiej).
  Czyżby otaczający nas świat już całkiem zgłupiał ?
  Czy Anglicy to odmóżdżone bezmyślne robocopy ?
  Bo na polskim kierowcy jest łatwiej wykazać skuteczność ich durnego Prawa ?
  Sam nie wiem.

 3. Stasz napisał(a):

  Brytole-Głupole, zobaczymy jak zabraknie wam FMCG w sklepach, wtedy będziecie płacić po 3€/km żeby ktoś tam do tej waszej wyspiarskiej ciapakowni przjechał.

 4. Rafi napisał(a):

  Ciekawi mnie, jak brytole traktują posiadanie przez kierowcę noża w kabinie. Przecież tojest o wiele groźniejsza broń odjakiegos tam paralizatora 😉

 5. Bart napisał(a):

  Nielegalne sa tylko dla obywateli

 6. marian napisał(a):

  Paranoja.. Nielegalni, podkreślam NIELEGALNI imigranci atakują, kradną, stwarzają zagrożenie.. mało tego.. nie pracują, nie asymilują się i doją socjal i inne przywileje.. pozostają bezkarni. A ciężko pracujący uczciwie Europejczyk jest karany za posiadanie paralizatora.. Do tego właśnie doprowadziło lewactwo..

Odpowiedz

Dane wpisane w formularzu będą przetwarzane w celu dodania komentarza zgodnie z naszą polityką prywatności.