89-letni kierowca ciężarówki oraz jego 21-letni Peterbilt – policja pochwaliła ich w sieci

Policja z amerykańskiego stanu Dakota Północna zamieściła na Twitterze szczególną pochwałę dla kierowcy ciężarówki. Treść tego komunikatu, opublikowanego wraz z powyższym zdjęciem, miała w tłumaczeniu następujące brzmienie:

Wydział Ruchu Drogowego z Dakoty Północnej trafia na profesjonalnych kierowców, dbających o bezpieczeństwo. Chcielibyśmy pochwalić Pana Sheets, który ma 89 lat i utrzymuje swojego Peterbilta z 2000 roku w doskonałej kondycji. Jego zasługi wyróżniliśmy naklejką organizacji CVSA (Stowarzyszenie na rzecz Bezpieczeństwa Pojazdów Użytkowych), przy okazji wczorajszej, międzynarodowej akcji kontrolnej.

Bohaterem tekstu okazał się Dave Sheets, prawdziwy weteran transportu, urodzony w sierpniu 1932 roku. Zawód kierowcy ciężarówki wykonuje on już od wczesnych lat 50-tych. Po założeniu rodziny zrobił sobie co prawda krótką przerwę, zostając mechanikiem samochodowym. W 1974 roku wrócił jednak do ciężarówek, a obecnie od 25 lat zatrudniony jest w firmie Savannah Transport ze stanu Utah. Do dzisiaj wykonuje tam transport dalekobieżny, a także nie stroi od ładunków niebezpiecznych. Choć faktem też jest, że trzyma się rozległych regionów o górskim i rolniczym charakterze, nie dojeżdżając do wielkich miast zachodniego lub wschodniego wybrzeża.

Na emeryturę pan Sheets mógłby przejść już ćwierć wieku temu. Nigdzie się jednak nie wybiera, po prostu lubiąc swoją pracę i nie odczuwając potrzeby bycia w domu. Przyznaje też, że nie miałby tam do kogo wracać, gdyż jego żona Adrelle odeszła pięć lat temu, tuż przed 64. rocznicą ślubu. Dlatego też 89-latek zapowiada prowadzenie tak długo, jak pozwolą mu na to wyniki badań medycznych oraz stan psychiczny. A właściciel Savannah Transport zamierza mu to zapewnić, chwaląc seniora za ogromne doświadczenie, wysokie umiejętności prowadzenia oraz ogólną dbałość o sprzęt.