rekrutuj 40ton665
Opublikowane 22 Październik, 2015

8 lub 7 lat w więzieniu i po 150 tys. złotych odszkodowania za zabicie kierowcy ciężarówki bryłą śniegu

bryla_lodu_kierowca_ciezarowki

Trójka nastolatków, którzy w 2013 roku zrzucili 29-kilogramową bryłę śnieżną tuż przed nadjeżdżającym samochodem ciężarowym, nie miała zamiaru nikogo zabić – takie stwierdzenie można było ostatnio usłyszeć w Sądzie Apelacyjnym w Krakowie. Na szczęście jednak nie wygłosił go sędzia, lecz obrońca, który niczego w ten sposób nie wskórał.

Sąd Apelacyjny podtrzymał wcześniejszy wyrok Sądu Okręgowego w Tarnowie, który postanowił zamknąć Grzegorza S. na 8 lat w więzieniu, Bartłomieja H. oraz Artura M. odsyłając natomiast do zakładu karnego na 7 lat. 21 lutego 2013 roku to właśnie ta trójka 17- i 16-latków zrzuciła ogromną kulę śniegu przed ciężarowego MAN-a, zabijając jego 46-letniego kierowcę. Ponadto warto dodać, że rodzina zmarłego mężczyzny otrzyma teraz od winnych spore wsparcie finansowe, po 150 tys. złotych od każdego z innych.

Jak argumentował swoją decyzję Sąd Apelacyjny? Jak podaje Wirtualna Polska, sprawa była dla sędziego prosta – samo rzucenie jakimkolwiek przedmiotem w kierunku jadącego z dużą prędkością samochodu jest sytuacją wywołującą zagrożenie dla życia i zdrowia znajdujących się w nim osób. Jest to wiedza dostępna dla każdego przeciętnego człowieka, więc i oskarżeni musieli sobie z tego zdawać z tego sprawę.

I w ten sposób sprawa tej wyjątkowo tragicznej śmierci ostatecznie się zakończyła.

Dziękuję Michałowi!

WYKOP ten tekst!

Ten wpis ma 8 komentarzy

 1. lukasz8 napisał(a):

  Brawo tylko dlaczego tak to długo trwało.

 2. Bob napisał(a):

  A mówią w UE, że życie jest największą wartością a tu proszę życie równa się 3 pokojowe mieszkanie.

 3. Stasz napisał(a):

  Odejmą im te 2 lata od wyroków (bo pewnie siedzieli w areszcie) – mam nadzieję, że Polsaty, Tefaueny, i inne Tefaupe pokażą to zakończenie sprawy w wieczornych wydaniach swoich wiadomości ku przestrodze innym, którzy imają się równie głupich pomysłów.

 4. Adrocki napisał(a):

  Powinni pójść siedzieć na 25 lat i wspomagać rodzinę do końca życia bo żadne pieniądze i tak nie zwrócą Ojca/męża. 8 lat to tak naprawdę nic, a jak mają dobre papugi to wyjdą po 4

 5. Krzysiek napisał(a):

  Stasz》na pewno nie pokażą tego w wieczornych wydaniach. Nawet o tym nie wspomna

 6. psps napisał(a):

  W sumie rodzice poniosą karę finansową za takie wychowanie dzieci.

Odpowiedz