transfactor3665
Opublikowane 14 Listopad, 2017

78 imigrantów w dwóch ciężarówkach, ledwie 50 km od polskiej granicy – oto na co trafili Słowacy

Aż 78 nielegalnych imigrantów znaleziono w dwóch tureckich ciężarówkach. Pojazdy te zostały zatrzymane na północy Słowacji, w okolicach Żyliny, czyli ledwie 50 kilometrów od granicy z Polską.

Jak podały słowackie media, obie ciężarówki jechały z Turcji do Niemiec, po drodze przejeżdżając m.in. przez Rumunię. To właśnie w tym kraju załadowano do nich imigrantów – mężczyzn, kobiety i dzieci pochodzących z Syrii, Iranu oraz Iraku. Łącznie było to 78 osób, z czego 34 jechały w pierwszej, a 44 w drugiej naczepie.

Kierowcy przyznali się, że uczestniczyli w przemycie świadomie. Mieli oni otrzymać wynagrodzenie w wysokości 500 euro od każdego imigranta. Byłoby to więc 17 tys. oraz 22 tys. euro. Zamiast jednak zobaczyć te pieniądze, Turcy siedzą teraz w słowackim areszcie i oczekują na rozprawę.

Oto zdjęcia opublikowane przez słowacką policję:

78_imigrantow_w_ciezarowkach_slowacja_4 78_imigrantow_w_ciezarowkach_slowacja_5 78_imigrantow_w_ciezarowkach_slowacja_2 78_imigrantow_w_ciezarowkach_slowacja_3 78_imigrantow_w_ciezarowkach_slowacja_1

WYKOP ten tekst!

Ten wpis ma 2 komentarzy

  1. Tirek 1 napisał(a):

    A co na to konik z Berlina?

  2. Marco napisał(a):

    w niemczech jakby polizei ich zlapala to by witali nowych niemcow w swoim nowym kraju, socjalem i mieszkaniami , a w slowaci pistolety na nich skierowali i prawidlowo ! uszczelnic granice

Odpowiedz