OFERTY PRACYKONTAKT
rekrutuj 40ton665
Opublikowane 2 Czerwiec, 2017

766 620 międzynarodowych ofert frachtów – najlepszy wynik z całych 20 lat na giełdzie TimoCom

hiszpania_zestaw_25_metrow_seat_2

Wyraźnym dowodem na to, że gospodarka zdecydowanie się poprawia, jest odnotowana w środę, 19 kwietnia historyczna liczba 766.620 międzynarodowych ofert frachtów i wolnych powierzchni ładunkowych wystawionych na platformie transportowej TimoCom. To największa ilość ofert opublikowanych jednego dnia jaką odnotowano w ciągu 20 lat. Każdego dnia na platformie transportowej TimoCom ponad 110.000 użytkowników z całej Europy oferuje wolne przestrzenie ładunkowe i frachty.

Prognozowany wzrost gospodarczy wyraźnie odczuwalny
Według raportu Światowej Organizacji Handlu (ang. World Trade Organization, WTO)  globalny wolumen handlu towarami powinien jeszcze w bieżącym roku wzrosnąć o 2,4 procent. Ten pozytywny trend można było już zaobserwować w ciągu minionych dwóch świątecznych tygodni. W ten sposób 19. kwietnia barometr transportowy TimoCom na europejskim rynku wskazał stosunek ofert frachtów do wolnych przestrzeni ładunkowych na poziomie 87:13. Przy 766.620 ofertach to ponad 7 zleceń na jeden wolny pojazd. Tym samym powstały duże nadwyżki frachtów w stosunku do wolnych przestrzeni ładunkowych.

Wielkanocny boom na ulicach i platformie transportowej
Gunnar Gburek, Company Spokesman firmy TimoCom określa dwa najważniejsze czynniki mające wpływ na aktualny ponadprzeciętny popyt na wolne przestrzenie ładunkowe na drogach: “Zarówno dni świąteczne jak i ferie wielkanocne spowodowały wyraźny wzrost konsumpcji. Wzmagającym ten efekt czynnikiem była przy tym ogólnie sprzyjająca pogoda, która “wyprowadziła” ludzi i towary na ulicę.

Źródło tekstu: TimoCom

Na zdjęciu: pierwsza hiszpańska “megaciężarówka”

TimoCom – Łączymy ładunki z pojazdami.

To może Cię zainteresować:

Ten wpis ma 6 komentarzy

 1. 13*60 napisał(a):

  Dochodzi do tego dziadostwo spedycyjno/ofertowe znanych wszystkim firm ,które codziennie stękają ,żeby dla nich jeździć….za psi kłak.
  Z oczywistych względów nie mogę napisać nazw tych sk…w.
  Dlatego częściowo jest nadwyżka psiego towaru za psie pieniądze.
  I tak jest w całej jełuropie.

 2. 13*60 napisał(a):

  Chętnie oprócz “polskich” wymieniłbym kilka niemieckich , austriackich albo innych “Uczciwszych inaczej”. Szkoda ,że nie można 🙁

 3. LukaszK napisał(a):

  i nikt nie pomyślał ze nie wszyscy szukający wpisują swoje wolne pojazdy w giełdę …. i że ładunki niejednokrotnie te same ze zmienioną nazwą miejscowości wrzucone w giełdę po 5 razy, 2 tygodnie może było lepiej a znowu jest syf z ładunkami i nie wiem z czego się wszyscy tak cieszą. Jakby statystyki mówiły prawdę to nawet wyborów prezydenckich nie trzeba byłoby robić bo i po co…. od razu nominować tego który ma największe poparcie – statystycznie.

  • 13579-24680 napisał(a):

   Trochę nie trafiłeś z przykładem o wyborach, bo w gruncie rzeczy to jest badanie opinii publicznej. Tylko wykonywane przez konstytucyjnie do tego wyznaczony organ administracji państwowej 😛

 4. LukaszK napisał(a):

  Ach tam trafiłem czy też nie… tak czy siak – statystyka kłamie bo gdybyśmy mieli nadwyżkę usług nad ilością pojazdów to byśmy za inne pieniążki jeździli. Jakoś Timo musi sobie reklamę robić – to i robi 🙂

Odpowiedz





Dane wpisane w formularzu będą przetwarzane w celu dodania komentarza zgodnie z naszą polityką prywatności.