750-tysięczna Scania z fabryki w Zwolle przyjechała do Polski – to wersja S450 „King of the Road”

Główna europejska fabryka marki Scania, ulokowana w holenderskim Zwolle, wyprodukowało niedawno 750-tysięczny pojazd. Samochód ten zjechał z taśmy po 54 latach od rozpoczęcia działania zakładu. Jego odbiorcą okazała się natomiast firma z Polski.

Jubileuszowy samochód to Scania S450 Highline z ekskluzywnym pakietem „King of the Road”. Samochód przygotowano na zamówienie firmy Kaross spod Stalowej Woli, specjalizującej się w międzynarodowym transporcie kontenerów morskich.

Pakiet „King of the Road” oznacza bardzo bogate wyposażenie wewnętrzne. Z zewnątrz samochód wyróżnia się natomiast dodatkami w postaci tablicy świetlnej z oznaczeniem firmy, czerwonego orurowania z dwiema belkami LED, czy też pokaźnych, pneumatycznych trąb.

Kiedy kolejny jubileusz? Scania przewiduje, że milionowy samochód wyjedzie z fabryki Zwolle już za sześć lat. W ostatnich latach wydajność fabryki została bowiem znacząco zwiększona, wynosząc nawet 40 tys. pojazdów rocznie. Historia holenderskiej fabryki rozpoczęła się w 1964 roku. W 1988 roku wyprodukowano 100-tysięczny pojazd, a w grudniu roku 2010 świętowano jubileusz półmilionowy.

Poniżej, od lewej: Krystian Zawłocki, przedstawiciel handlowy Scania Polska, Karolina Surowaniec-Kotwica oraz Daniel Kotwica, właściciele firmy KAROSS.