73 piękne ciężarówki marki Scania obok siebie – fotorelacja ze zlotu Pomorska Miss Scania 2018

Uwaga, publikacja zawiera bardzo dużą ilość zdjęć!

Powyżej: film z konwoju ulicami Trójmiasta

Kto zgarnął nagrody na zlocie Pomorska Miss Scania 2018, to opisywałem już w artykule dostępnym tutaj. Jak natomiast wypadł cały zlot, jakie stawiły się na nim pojazdy i jak bawili się uczestnicy konwoju, dowiecie się poniżej. Jest to relacja nadesłana przez jednego z Czytelników, Andrzeja Jakubiaka, znanego jako “zwierzaqgdansk”.


To już za nami, kolejna, 17. edycja tego wydarzenia. Impreza przyciągnęła rekordową ilość pojazdów, które ledwie zmieściły się na placu serwisu Scania w Kowalach pod Gdańskiem. Jak podkreślił dyrektor gdańskiego oddziału, przerosło to oczekiwania i nie zdążono przygotować wszystkich numerów konkursowych. Wszyscy kierowcy otrzymali jednak dyplomy za uczestnictwo.

Pomorska Miss Scania 2018 zaczęła się o godzinie 12 w południe. Pod adres Energetyczna 17, gdzie odbywał się zlot, przybyły tłumy zwiedzających, a od rana przybywały kolejne ciężarówki. Ostatecznie liczba ciągników uczestniczących zamknęła się w 73 pojazdach. Podczas zlotu odbyły się koncerty, a dla dzieci przygotowano wiele atrakcji: dmuchane zjeżdżalnie, kącik rysunkowy, gry i zabawy prowadzone przez animatorów. Dorośli mogli się sprawdzić na elektrycznym byku, a dla kierowców ciężarówek przygotowano konkurs. Byłą to jazda po torze ułożonym z pachołków, której celem było strącenie środkowej rury. Najlepsi kierowcy wykonali to zadanie nawet w 17 sekund.

Tuż po 15:30 odbyło się wręczenie pamiątkowych medali, wspólne zdjęcie kierowców i wyniki wraz z rozdaniem nagród w pięciu kategoriach. Na zakończenie odbyła się nnatomiast wielka parada ulicami miasta: Kowale Starowiejska – Gdańsk Przywidzka – Jabłoniowa – Armii Krajowej – Okopowa – Dworzec Główny PKP – Zwycięstwa – Grunwaldzka – Aleja Żołnierzy Wyklętych – Hynka – Rzeczypospolitej – Jana Pawła II – Czarny Dwór – Macieja Płażyńskiego – Tunel pod Martwą Wisłą – Elbląska – Armii Krajowej – Kowale Scania.

Było głośno, widowiskowo. Tyle pojazdów marki Scania w jednym miejscu robiło wrażenie na wszystkich. Teraz pozostaje czekać na kolejną edycje i kolejny rekord ciężarówek w następnym roku. Do zobaczenia za rok!

Galeria dokładnie 111 zdjęć: