OFERTY PRACYKONTAKT
665
Opublikowane 11 Luty, 2019

72 ciężarówki zatrzymane na A2 pod Poznaniem – drugi tydzień z rzędu ITD prowadziło piątkowe kontrole

Na zakończenie minionego tygodnia pracy, na autostradzie A2 przeprowadzono kolejną masową akcję kontrolną. WITD Poznań prowadziło takie działania już w drugi tydzień z rzędu, wykorzystując przy tym funkcjonariuszy z całego województwa. Inspektorzy działali od rana, sprawdzając 72 pojazdy i zatrzymując je przy Punkcie Poboru Opłat w Nagradowicach.

Komunikat WITD Poznań

Kolejne zmasowane działania wielkopolskich inspektorów przy autostradzie A2 zaowocowały kilkudziesięcioma kontrolami przewoźników zagranicznych i sprawdzeniem stanu trzeźwości kierowców zatrzymanych pojazdów.

Po ubiegłotygodniowych kontrolach na autostradzie A2 i zapowiadanych kolejnych, wielkopolscy inspektorzy transportu drogowego znów pojawili się przy Punkcie Poboru Opłat Nagradowice. 7 lutego od godziny 6 do 14 trwała akcja ukierunkowana na kontrolę zezwoleń przewoźników zagranicznych. Ponadto sprawdzano trzeźwość kierowców. W akcji brało udział 14 inspektorów z terenu całego województwa wielkopolskiego.

Skontrolowano 72 pojazdy przewoźników zagranicznych z Unii Europejskiej i spoza niej, w tym cztery kontrole dotyczyły prawidłowości przewozu materiałów niebezpiecznych, a trzy warunków przewozu żywności. Poza drobnymi naruszeniami z czasu pracy, które sankcjonowano mandatami nałożonymi na kierowców, nie stwierdzono poważnych naruszeń. Wszyscy kierowcy byli trzeźwi.