66 przeładowanych dostawczaków w ciągu zaledwie 2 dni. Każdy ze sprawdzonych pojazdów był za ciężki

Wystarczyły dwa dni, by WITD Bydgoszczy ściągnęło z drogi aż 66 przeładowanych samochodów dostawczych. Zbyt ciężki okazał się każdy ze sprawdzonych pojazdów, co też sporo mówi o skali tego problemu. Tymczasem kary tradycyjnie ograniczyły się do mandatów karnych dla kierowców, w wysokości do 500 złotych.

Oto inspekcyjny komunikat:

Inspektorzy Transportu Drogowego z Wojewódzkiego Inspektoratu w Bydgoszczy, w dniach 7-8 maja 2018r. skupili swoją uwagę na pojazdach, których dopuszczalna masa całkowita nie przekracza 3,5t. 

W pojazdach tych, które przystosowane są do przewozu ładunków lekkich, niejednokrotnie umieszczane są ładunki cięższe od dopuszczalnych, co stwarza ogromne zagrożenie dla innych użytkowników ruchu drogowego. Dodatkowo, pojazdy te stanowią przejaw nieuczciwej konkurencji w stosunku do samochodów ciężarowych.

W ciągu działań inspektorzy skontrolowali 66 pojazdów i wszystkie z nich okazały się przeładowane. Rekordzistą był pojazd ważący 6,75t przy dopuszczalnych 3,5t  – jego ładowność została przekroczona o ponad 800%.

W związku ze stwierdzonymi nieprawidłowościami, wszyscy kierujący zostali ukarani mandatami karnymi, a pojazdy, aby móc kontynuować jazdę, musiały zostać doprowadzone do normatywności w trakcie prowadzonych czynności kontrolnych.

Dodatkowe zdjęcia: