transfactor3665
Opublikowane 4 Kwiecień, 2016

66-letni kierowca z Portugalii spędzi 8 miesięcy w więzieniu i zapłaci niemal milion euro odszkodowania

Powyżej można zobaczyć nagranie z miejsca wypadku.

975 tys. euro odszkodowania, 30 miesięcy zakazu jazdy po terenie Holandii oraz 8 miesięcy w więzieniu – oto kara, którą holenderski sąd wystosował wobec 66-letniego obecnie kierowcy z Portugalii. To właśnie on w maju 2014 roku najechał Renault Premium na stojące w korku auta osobowe, bez jakiegokolwiek hamowania i przy kompletnym zignorowaniu tablic świetlnych, z dużym wyprzedzeniem informujących o tworzącym się zatorze. Co więcej, sąd zwrócił uwagę, że w momencie zderzenia, a także na dłuższy czas przed nim, Portugalczyk poruszał się ze stałą prędkością 91 km/h, przy ograniczeniu do 80 km/h, zaś jedynym wytłumaczeniem całego zdarzenia była najzwyklejsza nieuwaga. I to właśnie ta nieuwaga kosztowało życie ciężarnej kobiety, a kolejną osobę doprowadziła do niepełnosprawności.

WYKOP ten tekst!

Ten wpis ma 21 komentarzy

 1. Aroux napisał(a):

  Skoda, że kara jest taka niska.
  Pozbawienie kogoś życia w tak idiotyczny i bezsensowny sposób powinno być potraktowane znacznie surowiej.

 2. kitty napisał(a):

  W pierwszej kolejności,powinni beknąć ustawodawcy,zezwalający jeździć ciężarówką w takim wieku.Szpec Alavin z ITD twierdzi,ze inspektorzy powinni zyskać przywilej służb mundurowych do wcześniejszych emerytur.Przyczyna prozaiczna.Dostał się do koryta,trzeba sobie życie uprościć i iść na wcześniejszą emeryturkę.Poza tym,inspektorzy po 60-tym roku życia,nie są w stanie przeprowadzić rzetelnej kontroli na drodze,pewno są zniedołężniali i ślepi.Kierowca ciężarówki w takim wieku ma być zdrowy jak byk i skakać po naczepie jak małpa.Amen.

  • Piotrekkk napisał(a):

   Mój ojciec ma 60 lat przejeździł za kierownicą lat nie wiem ile już i jakoś on ani ja nie wyobrażam go sobie w innej pracy czy też na emeryturze. Ostatnio był na badaniach i przeszedł je bez najmniejszego problemu także nie wrzucaj wszystkich do jednego worka. Kierowca ten zapewne też takie badania przechodził. A z tymi inspektorami to masz rację.

   • Kamil napisał(a):

    Wyjeżdża z domu robi 350km. Ładuje część towaru. Idzie w kime na ok 4godz. Ładuje drogą część towaru. Znowu 350km. I 2 miejsca rozładunku w rodzinnym miescie. Żeby nie było auto do 3.5t

  • Kamil napisał(a):

   Dziadek ma 61 lat. Jeździ od zawsze.do dziś wyjeżdża o 2 w nocy robi 700km i wraca do domu koło 22. I tak od pon do sb. Tyle ze od 5 lat jeździ autem 10ep

 3. ljlfsda napisał(a):

  ale za to książka była ciekawa a film pierwsza klasa 😉 a co tam ludzie… nie jego rodzina 😉

  • fjjj napisał(a):

   Najczęściej widzę młodych polskich kierowców oglądających filmy w czasie jazdy. Choć teraz rzadziej bo świadomość kar jest większą. Czytających książek w czasie jazdy nie spotkałem.

 4. fgjj napisał(a):

  Jeżeli chodzi o karęwięzienia to jest niska ale jeżeli chodzi o odszkodowanie to jest bardzo wysoka. Ten kierowca najprawdopodobniej nie posiada majątku wartego 1milikn euro. I poszkodowani zostają na lodzie.

 5. fgjj napisał(a):

  Z drugiej strony na koniec kariery kierowcy otrzymuje znamię zabójcy, idzie do więzienia i traci cały dorobek zdobyta praca kierowcy.

  • pete379 napisał(a):

   Dorosły, w pełni świadomy…zgubiła go rutyna, nieuwaga… Ale nie ma co lamentować, bo sam sobie nawarzył piwa.

   • fjjj napisał(a):

    Każdego może zgubić rutyna, nie uwaga. Każdy popełnia błędy i czasami ale bardzo rzadko trafiają się poważne. Skoro mają pretensje do 91 km/h to niech pilnuja aby wszytkie tachografy mialy odciecie przy 80km/h ale rządy tolerują jazdę 90km/h bo wiedzą że na bocznych drogach auta ciężarowe byłyby częściej wyprzedzane, a to może powodować zwiększenie wypadków. Ale jak się komuś trafi to to jest argument za surowsza kary A kary służą tylko utrzymaniu swojej władzy.

 6. grzestato napisał(a):

  Każdy z nas Panowie prędzej, czy później może popełnić jakiś błąd, może nie aż tak drastyczny, ale sami widzicie, jak zachowują się “portugale” na drogach – nie zachowują odstępów, ograniczenia prędkości i zakazy wyprzedzania też ich nie dotyczą. Nie tak dawno “portugal” najechał na korek pod wiaduktami przy lotnisku De Gaulle’a, uszkadzając 4, lub 5 zestawów (pierwszy był polski Daf) – bo się zagapił! Mało który zestaw przeszedłby kontrolę techniczną. Jedynie auta, którymi jeżdżą kierowcy m.in. z Ukrainy, Rosji itp., są zdatne do użytku, bo po prostu oni “złomami” już nie chcą jeździć.

  • oiuoiu napisał(a):

   lkolego jeśli bdziesz jechał i czytał czy oglądał tv bo to robił skoro nie widział z kilku kilomentrów korka na prostej autostradzie – to wybacz ale będziesz przyszłym mordercą. oczywiście że powinno się wieszać takich bo oni robia to świadomie oglądając film i czytając książkę a na domiar złego doskonale zdają sobie sprawę z konsekwencji. rozumiem jeśli mówimy o temacie błędu na drodze – na przykład – jedziesz i nagle ktoś wtargnie na twój pas ruchu – ok pozabijasz ale zareagujesz zaczniesz chociaż hamować, trąbniesz cokolwiek. rozumiem – zagapiłeś się i wjechałeś w auta ale próbowałeś hamować ominąć zjechać na margines czy lampę uliczną – próbowałeś :/ ale on nawet nie próbował bo miał dobrą scenę – dobry fragment tekstu przed oczami a nie trasę ludzi i skutki – dla mnie to zwykły morderca i powinien wisieć :/ sory ale takie mam zdanie – i powiem więcej – zastanów się co byś myślał gdyby tam wśród ofiar była cała twoja rodzina :/ tak sobie tylko pomyśl bo są tacy na świecie którzy są w takiej sytuacji, żona z dziećmi tam stały, matka z ojcem, żona bo dzieci nie ma z teściową i teściem jechała na jego urodziny :/ jeden dobry film jedna książka niby nic :/

 7. Robert napisał(a):

  Ale dlaczego jechał 91km/h przez dłuższy czas, bo tak jeżdżą kierowcy tirów to nikogo nie interesuje. Każdy idiota może przekraczać póki kogoś nie zabije. Tak ciężko to zrozumieć ??? OOOOJJJJJ ciężko !!!!!!!!!!

 8. Tomek napisał(a):

  Jak dla mnie to większość portugali powinna mieć całkowity zakaz poruszania się ciężarówkami po drogach publicznych, oni nie przestrzegają żadnych ograniczen, czy to ograniczenie prędkości czy zakaz wyprzedzania zajeżdżają bezczelnie drogę a jak chcesz go wyprzedzić to nagle jego auto potrafi 100 km/h jechać zresztą podobnie jak hiszpanie…. Wystarczy popatrzeć co się dzieje na N10 od Angouleme do Bordeaux. Amen

 9. Adrian napisał(a):

  Gdzie 2 Polaków tam 3 opinie !

 10. kitty napisał(a):

  @Robert
  Cały jesteś jak tir…carnecie.

 11. Marek napisał(a):

  91 to mu tam rysowało.
  Zakładam 94-95 rzeczywista.

 12. janexx napisał(a):

  “o idzie, idzie jak zły, pewnie hiszpan albo portugal……..a jak… i znowu miałem racje” 🙂

Odpowiedz