600 euro od władz miasta dla osób, które zechcą zrobić prawo jazdy na ciężarówkę

Coś jakiś czas możemy usłyszeć o rządowych lub regionalnych dopłatach dla osób, które chcą zostać kierowcami ciężarówek. W Hiszpanii sprawy poszły zaś jeszcze o krok dalej, jako że swój własny program dopłat uruchomiły tam także władze konkretnego miasta. Mowa tutaj o Madrycie, który najwyraźniej obawia się braku kierowców na swoich ulicach.

Ten nowy, miejski program dopłat przeznaczony jest dla osób, które udowodnią fakt stałego zamieszkania lub ewentualnie zatrudnienia na terenie Madrytu. Wymagane jest też posiadanie prawa jazdy kategorii B oraz gotowość do podjęcia zawodowych szkoleń. Kto spełni powyższe warunki może otrzymać od władz miasta voucher na łącznie 600 euro. Wystarczy to, by opłacić większość kursu na prawo jazdy kategorii C i tym samym znacznie przybliżyć się do rozpoczęcia pracy w transporcie.

Władze miasta przygotowały na ten cel budżet w wysokości 2 milionów euro. W praktyce pozwoli to wypłacić powyższe vouchery dla niemal 3 tys. osób. I co ważne, ma to być wsparcie nie tylko dla lokalnych przewoźników, którzy stale szukają kierowców, ale też dla młodych, pozbawionych kwalifikacji mieszkańców miasta, którzy zmagają się z bardzo dużym bezrobociem. W ubiegłym roku, wśród osób do 25. roku, wynosiło ono aż 31 procent!