OFERTY PRACYKONTAKT
665
Opublikowane 21 Luty, 2019

57-metrowy żuraw rozładunkowy na 47-tonowej Scanii R500 – to największy taki żuraw w Beneluksie

Na holenderskich drogach można spotkać ciężarówki z naprawdę ogromnymi żurawiami. Samochód z tego artykułu dzierży natomiast palmę pierwszeństwa, posiadając najdłuższy żuraw rozładunkowy, jaki da się znaleźć na ciężarówce w całym Beneluksie.

Bazą jest tutaj Scania R500 Highline, wyposażona w układu osi 10×4 i oferująca 47-tonowe DMC. Jej zabudowę można podzielić na dwie części, z czego mniej więcej połowa przypada na żuraw, a druga połowa stanowi uniwersalną platformę.

Sam żuraw to produkt włoskiej marki Effer, model 2255. Jego poziomy zasięg to 49 metrów, a w pionie można sięgnąć o dodatkowe 8 metrów dalej. Przy takim 57-metrowym rozciągnięciu, maksymalny udźwig wynosi 300 kilogramów. Gdy ramię zostanie złożone, udźwig rośnie aż do 30 ton.

Jaką pracę można wykonywać takim gigantem? Niebieska Scania ma pracować przede wszystkim w branży budowlanej, dostarczając na wyższe piętra framugi okien, czy też różnego rodzaju panele. W Holandii prace tego typu mają cieszyć się szczególną popularnością i stąd też zapotrzebowanie na rekordowo użyteczny pojazd.

Opisywana ciężarówka należy do holenderskiej firmy Martens Transport. Przedsiębiorstwo to zajmuje się transportem od 1958 roku, rozpoczynając od wozu oraz konia. W 1965 roku przyszła kolej na pierwszą ciężarówkę marki Opel, natomiast dzisiaj Martens Transport ma dyspozycji osiem Scanii. Trzy z nich mają układ pięcioosiowy, trzy kolejne wyposażono w cztery osie, a dwie ostatnie to pojazdy trzyosiowe.

TimoCom – Łączymy ładunki z pojazdami.

To może Cię zainteresować: