transfactor3665
Opublikowane 23 Czerwiec, 2016

52-letni kierowca zginął przejechany przez swoją ciężarówkę, po tym jak stanął na polu bez “ręcznego”

W okolicach niemieckiego Weistendorfu doszło wczoraj rano do wyjątkowej tragedii. Kierowca DAF-a XF105 został tam przejechany przez swoją własną ciężarówkę, po tym jak rozpaczliwie próbował uratować ją przed uszkodzeniem. A zaczęło się od tego, że mężczyzna zatrzymał pojazd na gruntowej drodze i wysiadł z kabiny, aby znaleźć odpowiednie miejsce na rozładunek. Zapomniał on jednak o zaciągnięciu hamulca ręcznego, w związku z czym krótko później DAF z wywrotką zaczął toczyć się w dół drogi. 52-letni kierowca czym prędzej podbiegł więc do kabiny, otworzył drzwi i próbował dostać się do jadącej ciężarówki. I niestety, wówczas mężczyzna się poślizgnął, spadając na ziemię, dostając się tuż pod koła ciężarówki i ponosząc śmierć na miejscu. Świadkiem wszystkiego był zaś drugi kierowca z tej samej firmy, który również miał dokonać rozładunku na polu i razem z kolegą szukał odpowiedniego miejsca.

Pechowego DAF-a uwieczniono na poniższym filmie:

WYKOP ten tekst!

Ten wpis ma 8 komentarzy

 1. Janka napisał(a):

  Żniwa zbierają swoje żniwo…

 2. 13*60 napisał(a):

  Czysta głupota. Wystarczyło za osiami naczepy pstryknąć guzik od hamulca. Bez ryzyka wskakiwania do toczącej się ciężarówki lub wpadnięcia pod koła.
  To samo przy podpinaniu naczepy po zapięciu powietrza – jedzie… – odpiąć przewód i koniec jazdy. A widziałem jak asy szos zeskakują z pomostu w drewniaczkach i próbują ścigać się …z ciężarówką i z czasem.
  Ten tentent drewniaczków….prawie jak koński.
  Po co ?

  Fachowcy………(!?!)

  Wszystkim się zdarzy – choćby tylko raz w życiu.
  A tu – stary szofer (52) bez nawyku zaciągania ręcznego. Niezrozumiałe.
  W tym przypadku jeden raz za dużo.

 3. kajos napisał(a):

  jak jestes w stresie to nic nie zrobisz
  wiem bo mi sie auto palilo na parkingu i moze bym ugasil duza gasnica co mialem za kabina ale w tym momencie nawet zapomnialem o niej

 4. raptownywaldek napisał(a):

  To ,ze mial podobno lat 52 nie znaczy ,ze jezdził juz ho ho.Jego wlasna cięźarówka jak to brzmi.

 5. Daro napisał(a):

  To rozładunku czy załadunku bo to dość istotne bo jak pełny to z górki dość szybko się toczył a jak pusty to powoli nie wspomnę ze daf 105 alarmuje o nie zaciagnietym ręcznym.

 6. 13*60 napisał(a):

  użytkownik – pewnie szef winien ,że kierowca nie zaciąga ręcznego ?

  Tak, tak jakby mu więcej płacił to pewnie by zaciągał.

Odpowiedz