50 nowych Renault serii T dla firm Dartom oraz Prymus, czyli dwaj bracia lubiący francuską motoryzację

dartom_prymus_ciezarowki_serii_t_1

Podobno z rodziną dobrze wychodzi się na zdjęciach. Przykład firm Dartom oraz Prymus chyba to potwierdza, bo przedstawiciele obu firm, widoczni na powyższej fotografii i właśnie będący rodziną, wyglądają na naprawdę zadowolonych z życia. W ich wypadku bycie rodziną ma jednak wychodzić na dobre także w biznesie, o czym najlepiej świadczy fakt, że dwaj bracia, Dariusz i Grzegorz Szumacherowie, wspólnie odebrali ostatnio nowe ciężarówki.

Pod koniec stycznia aż 50 egzemplarzy nowych ciężarówek Renault Trucks znalazło „dom” w Grodzisku Mazowieckim pod Warszawą. 40 nowych ciągników trafiło do firmy Dartom, a 10 do spółki Prymus Transport, czyli liczących sobie już ćwierć wieku przedsiębiorstw zarządzanych przez odpowiednio Dariusza i Grzegorza Szumachera. Bracia odebrali kluczyki do swoich nowych pojazdów od Małgorzaty Kulis, dyrektor zarządzającej Volvo Group Trucks Rynku Europy Centralno-Wschodniej-Północnej, a uroczystość wydania pojazdów miała miejsce w centrali marki w podwarszawskim Młochowie.

Całe wydarzenie było dla Renault Trucks o tyle istotne, że obie firmy należą do jego stałych klientów tego producenta. Dartom rozpoczął przygodę z ciężarówkami z rombem na masce już w 1992 roku, przyjmując do eksploatacji dwa używane egzemplarze modelu Major, od 1995 roku firma nieprzerwanie kupuje nowe ciężarówki marki Renault Trucks, natomiast dzisiaj jego flota to aż 170 zestawów, z których 140 składa się z francuskich ciężarówek. Podobnie „renówkowo” jest na placu firmy Prymus, która od momentu zakupu nowego Premium w 1998 roku wykorzystuje wyłącznie pojazdy marki Renault Trucks, mając łącznie kilkadziesiąt tych aut.

„Bratnie” firmy z Grodziska Mazowieckiego zdecydowały się na długoterminowy najem pojazdów finansowany przez Renault Trucks Finacial Services. Tego typu rozwiązanie ma gwarantować pełną przewidywalność kosztów eksploatacji pojazdów, umożliwia rozliczanie wszystkich elementów eksploatacji na bazie jednej faktury, a także ułatwia zarządzanie flotą i ogranicza ilość „papierkowej roboty”.

dartom_prymus_ciezarowki_serii_t_2