OFERTY PRACYKONTAKT
rekrutuj 40ton665
Opublikowane 21 Marzec, 2018

50 kilometrów korka do Calais, 30 kilometrów do Dover? Szefowie portów ostrzegają przed Brexitem

Wystąpienie Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej może mieć niemałe skutki dla branży transportowej. Szczególnymi pesymistami są w tym względzie dyrektorzy portów po obu stronach kanału La Manche.

W oparciu obecny ruch pojazdów, szef portu w Calais oszacował długość potencjalnych kolejek na terenie Francji. Jego zdaniem, przy wprowadzeniu obowiązkowych kontroli celnych oraz sanitarnych, w okresach o szczególnie dużym natężeniu ruchu, kolejki do oprawy będą sięgały 30 mil, czyli 48 kilometrów. W efekcie na Wyspach może nawet zabraknąć wybranych rodzajów żywności.

Podobne zdanie ma szef portu w Dover. Już miesiąc temu przestrzegał on przed kolejkami do oprawy po brytyjskiej stronie. Te miałyby wynieść około 20 mil, czyli do 32 kilometrów. To oznaczałoby nie tylko bardzo duże opóźnienia, ale też drogowy paraliż południowo-wschodniej Anglii i konieczność zapewnienia zaplecza sanitarnego dla setek kierowców.

Zdjęcie pochodzi z następującego tekstu:

26 zdjęć wykonanych przy okazji blokady portu w Calais – zobacz jak wyglądało życie na M20

TimoCom – Łączymy ładunki z pojazdami.

To może Cię zainteresować:

Ten wpis ma 19 komentarzy

 1. ręce opadaja napisał(a):

  bardzo dobrze Angolom jeszcze sami beda prosili unie o powrót

  • dono napisał(a):

   To działa w dwie strony. Nikt nie ma interesu w ograniczeniu handlu z UK. Powstaną nowe przeprawy, procedury i nikomu się krzywda nie stanie.

 2. Ortalion Trenera napisał(a):

  “i konieczność zapewnienia zaplecza sanitarnego dla setek kierowców. ”

  Od granicy B/FR do portu prysznic co 500 metrów.

 3. rs7 napisał(a):

  Ale po co ten placz? Chcieli Brexit to maja Brexit!!! Proste!

 4. kasiarz napisał(a):

  “konieczność zapewnienia zaplecza sanitarnego dla setek kierowców”

  Od kiedy ktokolwiek przejmuje się warunkami w jakich pracują kierowcy?

 5. grzestato napisał(a):

  Obawy na wyrost. Niejeden kierowca jeździł w czasach odpraw celnych i pewnie nie przypominają sobie aż takich kolejek przy przeprawach do UK. Do Szwajcarii w takim układzie powinny być kolejki do Karlsruhe, przy zamkiętej granicy w nocy… Podejrzewam, że w ostateczności będzie to opierało się na przyspieszonych odprawach, dokumenty elektroniczne itp. Większym problemem będzie zapewnienie bezpieczeństwa oczekującym ciężarówkom we Francji.

  • Pangia napisał(a):

   Tyle że Szwacjaria nie jest rządzona przez prymitywów i w dodatku należy do strefy Schengen.

  • tomek napisał(a):

   Co ty pleciesz dzieciaku. Czy zdajesz sobie sprawę z tego, że przed 1973 rokiem do UK żaden przewoźnik ze wschodu tam nie jeździł? Praktycznie transport drogowy do UK nie istniał. Większość szła statkiem. Od razu widać, że gimbus z ciebie i nie wiesz o czym piszesz. Jeśli powrócą cła to będzie katastrofa z przeprawami.

 6. WiśniaW napisał(a):

  Uchodźcy klaskają w ręce będą mieli dużżżo czasu na włam do naczep

 7. 1228 napisał(a):

  Słusznie, że wychodzą z Unii. Może troche żywności braknie ale są za to suwerenni i nikt obcy nie będzie im żądził. Anglia wstaje z kolan…. 🙂

  • PiotrFr napisał(a):

   Taa suwerenni. Wychodzą, bo oni nigdy nie byli Europejczykami mentalnie. Widząc jak wlaza pewnemu mocarstwu w dolna część pleców chcieli by być 51 stanem.

  • ABC napisał(a):

   1228 po pierwsze trzeba wiedziec co to znaczy suwerennosc i rozumiec ten termin. Po drugie trzeba wiedziec co to jest UE i jak to dziala z odrobina historii w tym temacie. Po trzecie nikt tu z kolan nie wstaje (ostatnio modne) raczej UK na kolana kleka i jak dla mnie moze tam juz zostac.

 8. Łukasz napisał(a):

  Bardzo dobrze! 🙂 W koncu stawki za ladunki do GB pojda w gore! 😉

 9. Kiero napisał(a):

  I zrobisz 1,5 kolka

 10. Johnny napisał(a):

  Grzestato tylko kiedyś ciężarówek nie było aż tak dużo jeszcze 5-6 lat temu do na prom wjeżdżało się przeważnie z marszu wystarczyło być 45 min wcześniej a teraz?
  A co do Szwajcarii to Basel na które się powolujesz to nie jedyne możliwe przejście do Ch a na wyspę większość samochodów jedzie przez “wąskie gardło” jakim jest kanał.

 11. Destro napisał(a):

  Zrobią uproszczone procedury celne w formie elektronicznej i nie będzie żadnej różnicy. Bo który kierowca będzie się pisał na stanie w takich kolejkach?

 12. Prawda o głupocie napisał(a):

  A ITD jakie będzie zadowolone jak po czasie wyjmie tacho po takich kolejkach…

  uhuhuhuhu !

Odpowiedz

Dane wpisane w formularzu będą przetwarzane w celu dodania komentarza zgodnie z naszą polityką prywatności.