5-tonowy Mercedes-Benz Sprinter, który jest jednocześnie karetką pogotowia i wozem strażackim

terberg_telestar_woz_strazacki_ambulans

Brytyjski producent sprzętu ratowniczego, firma Terberg Fire&Rescue, przygotował na zbliżające się targi w Birmingham bardzo ciekawy pojazd. Jest to Mercedes-Benz Sprinter z najdłuższym, 7,3-metrowym nadwoziem L4H2, który został przerobiony na coś między wozem strażackim, a karetką pogotowia.

5-tonowy furgon został podzielona na trzy główne części. Na początku mamy szoferkę kierowcy, co jest rzeczą oczywistą, dalej czeka przedział strażacki, zaś na końcu jedzie część szpitalna. W tej ostatniej znajdziemy pełne wyposażenie rodem z ambulansu, pozwalające prowadzić akcję ratowania życia, takie jak chociażby automatycznie rozkładające się nosze. Tymczasem jakieś trzy metry wcześniej można zobaczyć ciekawostkę w postaci typowo strażackiej rolety wbudowanej w furgonowe nadwozie, w miejscu suwanych drzwi. Za tą roletą kryje się między innymi pompa do wody firmy Hale, zbiornik na 500 litrów wody, aparatura tlenowa, części sprzęt ratunkowy oraz oczywiście 60 metrów solidnego węża.

Cały ten sprzęt ma być obsługiwany przez wyspecjalizowaną obsługę złożoną z czterech osób. A wszystko po to, aby ratować ludzkie życie możliwie szybko i efektywnie.

Dzięki Adrian!