OFERTY PRACYKONTAKT
665
Opublikowane 8 Luty, 2018

5 marca w Wielkiej Brytanii zmienią się zasady kontroli tachografów – kary dostaniemy za pełne 28 dni

dvsa_kontrola_ciezarowki_uk

Od 5 marca, a więc za mniej niż miesiąc, brytyjskie DVSA zmieni zasady przyznawania kar dla kierowców ciężarówek. Karę będziemy mogli otrzymać za przekroczenie czasu pracy w ciągu ostatnich 28 dni, także poza Wielką Brytanią.

Każde takie przekroczenie będzie kosztowało 300 funtów, przy maksymalnie pięciu karach w czasie jednej kontroli. Kto natomiast przekroczy czas pracy więcej pięć razy na 28 dni, może spodziewać się wizyty w sądzie.

Dla porównania, dotychczas Brytyjczycy wypisywali kary jedynie za wykroczenia z bieżącego dnia. Za pozostałe 27 dni można było zostać ukaranym tylko drogą sądową, spodziewając się przy tym nawet kary więzienia.

Co ważne, kierowcy zagranicznych ciężarówek będą musieli uiścić karę na miejscu kontroli. Zastosuje się przy tym blokady pojazdów, aby uniknąć ucieczek bez zapłacenia.

WYKOP ten tekst!

Ten wpis ma 9 komentarzy

 1. www napisał(a):

  Zaraz, a jak się to ma do zapisów art 12/561/2006 który dopuszcza przekroczenie czasów w określonych przypadkach. Jak zwykle rozporządzenia sobie a każdy policjant sobie…

 2. Cass napisał(a):

  Wrocilem z europy i krece sie w kolo komina, dziennie w domu- zastanawialem sie czy nie wrocic ale widzac to jak sie traktuje kierowcow ciezarowek to zostaje na miejscu. Dziwni ludzie maja uraz i kombinuja jak tutaj jeszcze bardziej zepsuc transport.

 3. ABC napisał(a):

  BRAWO!!! Tak właśnie powinno być.

 4. dono napisał(a):

  Co w tym dziwnego? 28 dni jak w reszcie Europy

 5. kitty napisał(a):

  Czekam z niecierpliwością aż w Polsce ktoś się wezmie za lekarzy.Takiemu pajacowi jednemu z drugim co ciągna dyżury po kilka dni bez przerwy,powinni dowalić 100tys.kary…

 6. Tomekw napisał(a):

  A przy obecnej liczbie brakujacych lekarzy to pewnie leczyłbyś sie z “Na dobre I na złe” albo z Ratownikow.

 7. 13*60 napisał(a):

  Trzeba bedzie sie spytać kierowców jezdzących tam czy warto sie poświęcać i narażać za najniższą na umowie i diety pod stołem.Ja wiem ja wiem że najwięcej mają do powiedzenia Ci co mają zadłużenie po uszy i twierdzą że wszystko jest super!!!

Odpowiedz

Dane wpisane w formularzu będą przetwarzane w celu dodania komentarza zgodnie z naszą polityką prywatności.