OFERTY PRACYKONTAKT
665
Opublikowane 1 Wrzesień, 2017

41 mandatów za korzystanie z telefonu – na A67 w Holandii znowu zatrzymywano ciężarówki

policja_na_motorach_holandia

Na holenderskiej autostradzie A67, będącej popularną drogą tranzytową, trzeba naprawdę pilnować się z telefonami. Lokalna policja znowu urządziła polowanie na kierowców, tylko w minioną środę wystawiając 41 mandatów.

Policjanci tradycyjnie rozstawili się na wiaduktach, wypatrując osób korzystających w czasie jazdy z telefonów. W ten sposób, na gorącym uczynku przyłapano 41 osób, z czego większość stanowili kierowcy ciężarówek. Każdy z nich musiał liczyć się z mandatem na 230 euro, czyli około tysiąc złotych. Ponadto dwóch kierowców otrzymało 600 euro kary za utrzymywanie zbyt małego odstępu.

Lokalna policja podkreśla, że tego typu akcje są na A67 konieczne. Średnio ma tam bowiem miejsce 35 wypadków miesięcznie, z czego co w co trzecim udział bierze ciężarówka.

Warto też pamiętać o poniższym tekście:

Mandat za korzystanie z telefonu, który znajdował się w uchwycie – wyrok sądu z Holandii

Ten wpis ma 2 komentarzy

  1. Rosa napisał(a):

    A sa statystyki wypadkow w godzinach nocnych? Wtedy nie ma wiele osobowek.. Wiecie co mam na mysli?

  2. Kieromen napisał(a):

    Rosa masz racje kolo Hannoveru przy zjazdach osobowki cuda wyczyniaja czesto 3 metry przed ciezarowkami, co pare kilometrow jest kamera nad autostrada ale nikt nie jest zainteresowany poniewaz czesto w tych osobowkach jezdza wysoko postawieni urzedasy wiec nietykalni ale kierowcy Lkw mozna dowalic za odstep przeciez nawet boss sie za nim nie ujmie. Pozdrawiam

Odpowiedz

Dane wpisane w formularzu będą przetwarzane w celu dodania komentarza zgodnie z naszą polityką prywatności.