4. konkurs z serii WOŚP Truck Driver – lokalna inicjatywa tym razem na nowym sprzęcie

Międzyborskie konkursy dla kierowców ciężarówek już kilkukrotnie prezentowałem jako wzór lokalnej, transportowej inicjatywy. Wszystko ma też formę charytatywną, będąc organizowanym przez Sztab Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Międzyborzu. Czas więc na podsumowanie czwartej edycji, która odbyła się w miniony weekend, tradycyjnie na parkingu pod miejscowym supermarketem.

Z każdą edycją konkurs zdobywa coraz większe zainteresowanie, a czwarta edycja jak najbardziej to potwierdziła. Zawodnicy przybyli do Międzyborza z licznych zakątków Polski, a ich zmagania po raz pierwszy odbyły się na zupełnie nowym samochodzie. Było to Renault Gamy T w debiutującej właśnie wersji Evolution, zorganizowane dzięki nowemu głównemu sponsorowi imprezy, firmie Renault Trucks Polska.

Gamę T Evolution połączono z naczepą użyczoną przez lokalną firmę Wajnert Meble. Tak powstałym zestawem trzeba było wykonać 11 zadań praktycznych, w tym między innymi przejazd całym pojazdem po wąskiej desce, zbijanie pionków przodem i tyłem, cofanie pod ścianę, czy celowanie przodem ciężarówki w tarczę. Poza tym zorganizowano obowiązkowy test teoretyczny, weryfikujący wiedzę z zakresu ruchu drogowego, zasady BHP oraz udzielania pierwszej pomocy.

Zwycięzcą konkursu okazał się Dawid Pęczek, bezbłędnie przejeżdżając plac manewrowy, a także osiągając wysoki wyniki z teorii. Drugie miejsce wywalczył Michał Lechowicz, natomiast na trzecim miejscu odnotowano Michała Oleszkiewicza, który przy okazji wykazał się najlepszym wynikiem teoretycznym. Całą trójka pojechała do domów z pamiątkowymi pucharami, wysokiej jakości modelami ciężarówek Renault Trucks, kubkami termicznymi i całymi zestawami mniejszych gadżetów.

Uznanie należy się oczywiście dla wszystkich 15 uczestników zmagań, a także dla całej grupy firm i osób, które wspierały wydarzenie na najróżniejsze sposoby. Finansowo pomogły lokalne władze, o bezpieczeństwo i słodki poczęstunek dbali okoliczni strażacy, a wiele innych kwestii załatwili miejscowi przedsiębiorcy (pełna lista tutaj). Zdjęcie wykonał natomiast Heniek Anielski, znany Wam ze stałych serii artykułów.