transfactor3665
Opublikowane 31 Październik, 2017

37 proc. mniej wypadków z udziałem ciężarówek – włoskie statystyki z 10 lat są bardzo pozytywne

iveco_stralis_lng_lidl_2

Włoskie media podały świetną wiadomość z branży transportu drogowego. Ilość wypadków z udziałem samochodów ciężarowych zmalała we Włoszech o ponad jedną trzecią. Jednocześnie ilość samych ciężarówek znacząco wzrosła.

Według statystyk sporządzonych przez Continental Autocarro, ilość wypadków z udziałem ciężarówek zmalała o dokładnie 37,2 procent. 10 lat temu, czyli w roku 2007, odnotowano ich 2091. W ubiegłym roku było ich zaś dokładnie 1313. Kiedy natomiast połączymy to ze wzrostem ilości ciężarówek, wniosek może być tylko jeden – kierowcy zawodowi jeżdżą we Włoszech bezpieczniej, dysponując bezpieczniejszymi pojazdami.

Sami Włosi tłumaczą, że to efekt wyraźnej poprawy bezpieczeństwa w branży. W ostatnich latach poprawiono szkolenie kierowców zawodowych, a do tego przybyło we Włoszech kontroli czasu pracy. No, przynajmniej na północy Włoch 😉

WYKOP ten tekst!

Ten wpis ma 2 komentarzy

  1. Hehsz napisał(a):

    No no bardzo ciekawe. Może na północy jest lepiej, ale tydzień temu byłem w Taranto, i od Pescary leciałem sobie landówką, i to co się tam wyprawia łódź to jakiś dramat. Ciężarówki wyjeżdżają na chama, znaki ustąp pierwszeństwa to dla nich kolorowe coś przy drodze.

  2. Adam napisał(a):

    No właśnie, właśnie. Na północy… Nie rozumiem ludzi, którzy psioczą na wyjazdy do UK, a nie mają oporów przed jeżdżeniem na Włochy. Może i nie pójdzie się siedzieć za próbę handlu ludźmi, ale kradzież ładunku, paliwa, akumulatorów czy opróżnienie skrzynek w naczepie jest bardziej prawdopodobne poniżej Rzymu niż w trasie na Anglię.

    Kilka razy w roku mam tą nieprzyjemność jeździć do Neapolu i Bari. Syf, chaos, każdy jeździ jak chce, do tego złodziejstwo. Inna sprawa, że nawet na południu powstaje co raz więcej dróg, a część jest remontowana i lepiej oznakowana.

Odpowiedz