rekrutuj 40ton665
Opublikowane 27 Lipiec, 2017

36 wyłączników tachografu w jedynie sześć tygodni – Belgowie podsumowali kontrole ciężarówek

volvo_fh_nowoczesny_wylacznik_tachografu_3

Belgijskie służby kontrolne poinformowały o znacznym wzroście popularności wyłączników tachografu. Dane z samych pierwszych sześciu tygodni tego roku mówią o wykryciu w Belgii aż 36 takich urządzeń. Dla porównania, w całym 2016 roku znaleziono 74 wyłączniki, natomiast w całym 2015 wykryto ich jedynie 21.

Policja podkreśla, że dysponuje coraz lepszym przygotowaniem do szukania tego typu oszustw. Niemniej każda ciężarówka wyposażona w takie urządzenie oznacza dla funkcjonariuszy mnóstwo pracy, pochłaniającej około pół dnia. Skąd natomiast powyższy wzrost popularności? Jak tłumaczą Belgowie, na drogach cały czas przybywa ciężarówek, w których zwykłym magnesem niczego już nie zdziałamy. Dlatego też przewoźnicy decydują się na inwestowanie w wyłączniki.

Źródło zdjęcia: WITD Katowice

WYKOP ten tekst!

Ten wpis ma 7 komentarzy

 1. Damian napisał(a):

  Kontenery same się nie przewiozą.

 2. Bangladesz napisał(a):

  Przecież juz w całej Europie jest zainstalowany system na bramkach wylapujacy pojazdy, które w ogóle się nie zatrzymują. Policja wie z gory kogo ma przechwycic. Nie rozumiem sensu montowania takich wylacznikow.

  • truckeronroad.com napisał(a):

   Tak świetne szpiegowskie oprogramowanie jak TollCollect zakupione lata temu przez DE od USA doskonale pokazuje od zawsze kiedy i kto np. robił Rosję na magnesie. Tego typu informację są dla zwykłych ludzi. Inspektor musi kontrolować aby była dla niego praca. Dlatego nie wprowadza się tych rozwiazań od razu oraz wielu innych… Musi być praca dla ludzi i trzeba też skądś brać pieniądze na tą całą biurokrację no i doić przewoźników. Wiadomości istotne są dla grupy ludzi. Nawet takie silniki… bez ingerencji człowieka wykręcając 5 000 000 km… to już znamy od 1997r. Ale nikt tego nie wprowadzi bo biznes ma się kręcić 🙂

 3. Komar napisał(a):

  To jest straszak chyba a nie system nie wiez w takie bajki co pisza chyba ze jestes z pi
  Pierwszej lapanki..

 4. tomek napisał(a):

  Ci z dużych zaczynają jeździć więcej niż busiki, no ale na parkingach słychać tylko ja 9h i mam pauzę:D

 5. Solówka napisał(a):

  Nie rozumiem jazdy na magnesie bądź z wyłącznikiem tacho. Nabija się tylko kabze szefowi, a w razie wypadku na wyłączniku idzie się siedzieć jak za wypadek po alkoholu. A szef pewnie nawet paczki nie wyśle tylko poszuka kolejnego naiwnego…

Odpowiedz