31 nowych Stralisów dla firmy Heisterkamp, czyli 460 KM do użytku własnego oraz 500 KM na wynajem

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, do firmy Heisterkamp zaczynają zjeżdżać się nowe ciężarówki. Będzie ich w najbliższym czasie łącznie 85 i mowa tutaj o ciągnikach siodłowych marki Mercedes, DAF, Scania i Iveco. Najciekawsze jest oczywiście zamówienie tej ostatniej marki, gdyż HKP wcześniej nie użytkowało pojazdów rodem z Włoch. I właśnie o nowych Stralisach będzie ten artykuł.

heisterkamp_stralis_hiway

Do siedziby Heisterkamp Transport B.V. w holenderskiej miejscowości Oldenzaal przyjechało właśnie 20 ciągników siodłowych Iveco Stralis typu HI-Way AS440S46 T/P. Są to auta wyposażone w 460-konne silniki Cursor 11, oczywiście pozbawione układu recyrkulacji spalin, a także zautomatyzowane skrzynie biegów Eurotronic z układami Ecoroll oraz Ecofleet. Paliwo do napędu będzie płynęło z 1260-litrowych zbiorników, a ponadto na ramie umieszczono siodło o regulowanej wysokości do różnego typu naczep.

Nowe Stralisy zostały wyposażone w lodówki, dolne łóżka przekształcane w dwa fotele i stolik, retarder, tzw. hill-holder, a także system audio zintegrowany z zestawem głośnomówiącym bluetooth. Część aut już wkrótce opuści Oldenzaal i uda się do innych oddziałów firmy, możliwe, że w tym także do Polski. Flota Heisterkamp to dzisiaj łącznie ponad 700 zestawów.

Co ciekawe, 460-konne Stralisy to nie jedyna włoska nowość we flocie firmy Heisterkamp. Kolejne 11 egzemplarzy ciężarówek marki Iveco trafiło bowiem także do przedsiębiorstwa Heisterkamp Rental & Leasing, które będzie je odpłatnie wypożyczało innym firmom. Interesujący jest fakt, że w przypadku aut na wynajem wybrano mocniejsze motory 500-konne. Ofertę wynajmu przykładowego egzemplarza można zobaczyć już TUTAJ.