300 osób przeszło szkolenia „Profesjonalni Kierowcy”, zdobywając praktyczną wiedzę o zawodzie

Trzystu posiadaczy prawa jazdy C+E przeszło szkolenia, które pozwolą im zostać kierowcami ciężarówek. To podsumowanie trzeciej edycji akcji „Profesjonalni Kierowcy”, służącej szkoleniu nowych młodych kadr dla transportu.

Szkolenia z serii „Profesjonalni Kierowcy” przeznaczone są dla posiadaczy prawa jazdy kategorii C+E, którzy nigdy wcześniej nie pracowali w zawodzie. W ramach darmowych zajęć, mających formę praktyczną oraz teoretyczną, mogą oni poznać specyfikę transportu drogowego, zaznajomić się z nowoczesnymi pojazdami i uczyć się od doświadczonych instruktorów. Dzięki temu, gdy już wejdą na rynek pracy, łatwiej im będzie poradzić sobie z wyzwaniami transportowej codzienności.

W ramach trzeciej edycji akcji, darmowe szkolenia prowadzono w dwunastu lokalizacjach. Wzięło w nich udział 31 grup, na które złożyło się łącznie 300 kierowców. Instruktorzy przepracowali przy tym niemal 630 godzin, ucząc między innymi manewrowania, mocowania ładunków, przygotowywania ciężarówek do drogi, czy dbania o ogumienie. Wszystkie te szkolenia zakończyły się wydaniem stosowanych certyfikatów, potwierdzających zdobyte umiejętności.

Organizatorami opisywanej akcji są firmy Wielton, Volvo Trucks, Renault Trucks, Continental, MJM oraz Ergo Hestia. Dlatego też przy szkolenia wykorzystywano pojazdy z koncernu Volvo, połączone z naczepami marki Wielton.