OFERTY PRACYKONTAKT
rekrutuj 40ton665
Opublikowane 21 Sierpień, 2017

300 funtów kary za 45-godzinny odpoczynek w kabinie – DVSA ma zapowiedzieć początek kontroli

dvsa_wielka_brytania_radiowoz

Brytyjskie stowarzyszenie przewoźników, znane pod skrótem RHA, apeluje o wystawianie kar za 45-godzinne odpoczynki w kabinach. RHA powołuje się przy tym na stwierdzenie z marca bieżącego roku, kiedy brytyjskie ministerstwo transportu uznało 45-godzinne przerwy w kabinach za nielegalne. Wszystko oczywiście na podstawie rozporządzenia regulującego 561/2006, regulującego kwestię czasu pracy kierowców.

RHA jest zaskoczone, że od marca minęło już pięć miesięcy, a żadne kontrole 45-godzinnych odpoczynków nie miały jeszcze miejsca. Co więcej, RHA zwraca uwagę, że ustalona została już nawet wysokość kar za 45-godzinną przerwę w kabinie (300 funtów), a mimo to nikt takiej kary nie otrzymał. Dlatego też, jak podaje magazyn “Commercial Motor”, wyspiarscy przewoźnicy apelują do służby kontrolnej DVSA o szybsze podjęcie działań.

Co na to DVSA? Drogowi funkcjonariusze stwierdzili tylko, że jeśli kontrole będą miały w końcu wystartować, zostanie to oficjalnie obwieszczone. Nie trzeba się więc spodziewać kar z zaskoczenia.

Ten wpis ma 4 komentarzy

 1. Tk napisał(a):

  Dobre i 300f.

 2. Pawel / kierowca napisał(a):

  Temat dobry.Przepis jest juz od dawna tylko nie wyszczegolniono kar i nieegzekwowano.A pozatym 12 lat temu tak nagminnie nie robily firmy przerzutow trzymajac kierowce 3 czy wiecej tygodni za granicami.Transport miedzynarodowy to transport z polski za granice i powrot do kraju z ladunkiem.I chyba kraje usilnie chca do tego wrocic ale transport ma tyle problemow ze stworzy sie nowy przepis gdzie beda 2 weekendy skrocone dozwolone.Spokojnie jak nie tak to z drugiej strony ladunki ktos wozic musi

 3. siwy napisał(a):

  niech się biorą, bo nie dość że 45-tke kręcisz w kabinie to i na OUT też są jazdy ! i nikt nic z tego nie robi

 4. Sebastian Gozdzik napisał(a):

  Najpierw zachod siecnami wysluzyl, polskie odzdzialy jak vos nd itd, potem bracia r i bulgarzy, teraz nosy w gore i obawa polskich i wsch firm transportowych, skoro jestesmy razem w jednej wspolnocie, to zrownac zarobki, stawki i dzialac powoli w imieniu wspolnego dobra, przeciez tylu eurozjadow w brukseli siedzi, ze mozna cos na lepsze zmienic, uk breksitem mysli wartosc funta utrzymac, albo maja dobre rezerwy albo blizej do wiekszego konfliktu zbrojnego gdzie lepiej byc neutralnym i handlowac. Pzdr

Odpowiedz

Dane wpisane w formularzu będą przetwarzane w celu dodania komentarza zgodnie z naszą polityką prywatności.