28 ton marihuany w jednej ciężarówce – rekordowy wynik przy drogowej kontroli

Volvo FH z trzyosiową naczepą miało przewozić ładunek kukurydzy. Gdy jednak wierzchnia część ładunku została przerzucona, oczom policjantów ukazał się rekordowy transport marihuany.

Środowa kontrola miała miejsce w Brazylii, w miejscowości Ponta Pora, przy granicy z Paragwajem. Kierowca ciężarówki zatrzymał się przy hotelu, a patrol drogowej policji zwrócił uwagę na jego podejrzane zachowanie. Pojazd został więc dokładnie sprawdzony i właśnie wtedy znaleziono 28 ton nielegalnego ładunku.

Paczki z marihuaną zostały ukryte pod kukurydzą i zajmowały niemal całą przestrzeń ładunkową naczepy. Był to oficjalnie największy transport narkotyków, jaki dotychczas znaleziono w Brazylii. Jak też zeznał sam kierowca, wykonywał on przewóz na dalekim dystansie, mając do pokonania jeszcze 1400 kilometrów.

Jakie konsekwencje spotkają kierowcę, w jakim stopniu był on odpowiedzialny i jak określono wartość ładunku, na ten temat niestety nie ma informacji. Wiadomo tylko tyle, że kierowca natychmiast został zatrzymany.

Nagranie z kontroli ciężarówki: