27 kwietnia ruszają kolejne firmy – start MAN-a, Volkswagena i jednej fabryki Wieltonu

Od poniedziałku w Europie coraz więcej mówi się o „odmrażaniu gospodarki”. Towarzyszy temu ponowne otwieranie fabryk, w tym między innymi zakładów wytwarzających sprzęt transportowy.

Powyższy proces ma dotyczyć także Polski. Volkswagen już jakiś czas temu potwierdził, że 27 kwietnia uruchomi swoje fabryki w Swarzędzu, Wrześni oraz Poznaniu. Tym samym na nowo wystartuje produkcja Crafterów, Caddych, Transporterów oraz MAN-ów TGE.

Start produkcji MAN-ów ma dotyczyć także ciężarówek oraz autobusów. Właśnie pojawiła się oficjalna zapowiedź, że fabryki obu typów pojazdów wystartują właśnie 27 kwietnia. Uruchomienia produkcji można się więc spodziewać i w Niepołomicach, i w Starachowicach.

A na koniec mamy Grupę Wielton. Ta również uruchomi produkcję 27 kwietnia, lecz nie wydarzy się to w Polsce. Jako pierwsza wystartuje fabryka we Francji, należąca do marki Fruehauf. Tymczasem zakład samego Wieltonu, ulokowany w Wieluniu, nadal będzie zamknięty. Naczepy nie będą z niego wyjeżdżały, choć firma chce wykorzystać ten czas na pewne prace modernizacyjne, przeprowadzenie napraw i przestawienie wybranych linii.