OFERTY PRACYKONTAKT
665
Opublikowane 18 Wrzesień, 2015

26 kilometrów korka do Niemiec, Chorwacja odcięta od Serbii i imigrant, który zginął w Eurotunnelu

imigranci_calais_eurotunnel

Na europejskich drogach trwają różnego rodzaju “przeboje” z imigrantami. Z punktu widzenia transportowców szczególnie źle jest w Austrii, gdzie kolejka do niemieckiej kontroli granicznej osiągnęła wczoraj rekordową długość 26 kilometrów. Nieopodal Kufstein Niemcy sprawdzali zarówno ciężarówki, jak i samochody osobowe, w związku z czym pracy naprawdę im nie brakowało. Półtoragodzinne późnienia odnotowały nawet kursujące między Austrią a Niemcami pociągi.

Jeszcze gorzej jest w Chorwacji, gdzie konieczne było zamknięcie siedmiu z ośmiu przejść granicznych z Serbią. Względnie normalnie przejedziemy tylko przez przejście Bregana-Lipova, gdzie jednak szybko ustawiły się wielokilometrowe korki. Poza tym na drodze DC7 samochody muszą jechać bardzo wolno, często będąc zmuszonym do zatrzymywania się, gdyż po jezdni idą całe tłumy imigrantów. A skąd ten nagły problem? Imigranci zaczęli masowo przeć z Serbii do Chorwacji, gdyż niemal całkowicie zamknięto im drogę do Węgier. Ciężarówkami z Serbii do Węgier dostaniemy się wyłącznie przez Tompa-Kelebija. Przez 24 godziny do kraju wdarło się ponad 7 tys. osób, a kolejne tysiące już się do tego przygotowują. Do ich zatrzymania przygotowuje się wojsko.

Tymczasem w Eurotunnelu doszło do kolejnej śmierci imigranta, który chciał przedostać się do Wielkiej Brytanii na pociągu. Zarządcy podwodnej przeprawy znaleźli wczoraj późnym wieczorem aż dwóch Syryjczyków, których poraził prąd. Jeden z nich był tylko nieprzytomny, zaś drugi został ranny na tyle mocno, że zmarł już po dotarciu na miejsce służb ratunkowych. W związku z całą tą sytuacją kierowcy ciężarówek musieli oczywiście uzbroić się w trochę dodatkowej cierpliwości.

Ten wpis ma 4 komentarzy

 1. zbyszek napisał(a):

  W srode jeszcze chorwacja ich zapraszala a dzien pozniej zamknela granice 😀 nie wiem czemu ci liberalni przywodcy sa tak glupi i naiwni.

 2. Janka napisał(a):

  Oni tu nie jadą do pracy!!! Oni tu jadą po darmowy socjal!!! W większości są to śmierdzące lenie i obiboki

 3. Przewoźnik PL napisał(a):

  Janka – mają taka sytuację niekoniecznie z własnego wyboru.
  Temat rozwala lewactwo i durnie w rządach nowego sojuza.

 4. piotr napisał(a):

  Za 600 euro to i ja chcę do Endżel.

Odpowiedz

Dane wpisane w formularzu będą przetwarzane w celu dodania komentarza zgodnie z naszą polityką prywatności.