25-metrowe ciężarówki wjadą także do Zagłębia Ruhry – Nadrenia Północna-Westfalia zmienia przepisy

eurocombi_zestaw_25-metrow

Ciężarówki o długości 25,25 metra wkrótce staną się w Niemczech nie tylko powszechnie zgodne z przepisami, ale także bardzo popularne. Można to wywnioskować po ostatniej decyzji władz Nadrenii Północnej-Westfalii, czyli landu obejmującego największe przemysłowe zagłębie kraju. Wraz z nią, firmy ulokowane m.in. w Duisburgu, Bochum, Essen, Düsseldorfie, czy Kolonii staną przed 25,25-metrowymi otworem, a liczący na oszczędności przedsiębiorcy zapewne chętnie z tego skorzystają.

Nadrenia Północna-Westfalia postanowiła zezwolić na ruch najdłuższych ciężarówek po wielu latach oporów. Przypomnijmy bowiem, że Niemcy już od 2012 roku testowali na swoich drogach 25-metrowe zestawy, ale Nadrenia Północna-Westfalia nigdy nie chciała w tych testach uczestniczyć. Lokali politycy podkreślali, że chcą chronić swoje drogi, choć w rzeczywistości chodziło tutaj podobno o ogromne wpływy lobby kolejowego.

Wydarzenie to jest tym bardziej istotne, że wraz z końcem ubiegłego roku w Niemczech skończył się test 25-metrowych zestawów. Tym samym uczyniono je stałymi uczestnikami ruchu, nieobjętymi żadnymi ograniczeniami czasowymi. Więcej na ten temat przeczytacie w następujących tekstach:

Oficjalna informacja z Niemiec: 25,25-metrowe zestawy staną się teraz regularnymi uczestnikami ruchu

Aż 10 tys. zestawów o długości 25,25 m może wyjechać na niemieckie drogi – firmy już planują zakupy