Kolejne nowe pojazdy na indyjskim rynku – Eicher zawalczy o klientów z linią Pro-Series

Kilka dni temu pisałem (TUTAJ) o nowych pojazdach z gamy BharatBenz – indyjskiej marki z koncernu Daimler, która cieszy się w Indiach sporą popularnością. Dzisiaj będzie natomiast o przedsiębiorstwie Eicher, z którą azjatycki rynek podbić chce Volvo Trucks.

eicher_pro-series

Eichter zaprezentował za przełomie roku całkowicie nową serię pojazdów o nazwie Pro-Series. Należą do niej ciężarówki o DMC od 5 do 49 ton, które będą mogły być napędzane motorami generującymi od 140 do 280 KM. Tak nie pomyliłem się, nawet w przypadku aut 49-tonowych do wyboru nie będzie niczego mocniejszego niż 280 KM. Jeśli natomiast chodzi o skrzynie biegów, mniejsze ciężarówki zaoferują pięć, natomiast większe dziewięć przełożeń.

Zarówno nowe Eicher’y, jak i BharatBenz’y to długo wyczekiwany powiew świeżości na indyjskim rynku. Dotychczas w klasie najcięższych samochodów dominowały tam bowiem przestarzałe konstrukcje marki Tata. Wiele osób może kojarzyć je z programu „IRT: Deadliest Roads”, gdyż za kierownicami takich właśnie maszyn zasiadała Lisa Kelly oraz jej koledzy:

car1.hk

źródło: trucksplanet.com