OFERTY PRACYKONTAKT
665
Opublikowane 11 Czerwiec, 2019

21-letni kierowca ciężarówki z sześciokrotnym zakazem prowadzenia i fałszywym prawem jazdy

Pomimo bardzo młodego wieku, pewien kierowca ciężarówki zdążył się już dorobić sześciokrotnego zakazu prowadzenia pojazdów. Co więcej, teraz czeka go kolejna rozprawa, w związku ze złamaniem tego zakazu, a także posługiwaniem się fałszywym dokumentem. Żeby bowiem kontynuować swoją pracę, 21-latek postanowił kupić podrobione prawo jazdy.

Komunikat Straży Granicznej:

Funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Świnoujściu zatrzymali 21-letniego mieszkańca województwa pomorskiego, który do kontroli okazał podrobione brytyjskie prawo jazdy.

Mężczyzna kierował się w na prom do Szwecji. Podczas kontroli drogowej kierowca ciężarówki okazał brytyjskie prawo jazdy, które nie było zgodne z obowiązującym wzorem. 21-latka wraz z dokumentem zatrzymano. Mężczyzna usłyszał zarzut popełnienia przestępstwa przeciwko wiarygodności dokumentów i złamania sądowego zakazu. Śledczym powiedział, że prawo jazdy kupił za 700 zł. Okazało się, że mężczyzna posiada sześć zakazów prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych do kwietnia 2024 roku. Prokuratura Rejonowa w Świnoujściu skierowała sprawę o jego ukaranie do miejscowego sądu. Kierowca został zwolniony.